Wybieramy Bohatera Katechezy

a

publikacja 30.01.2015 15:11

Uczniowie, zgłaszajcie swoich nauczycieli religii do tytułu "Bohater Katechezy"! Organizatorzy przedłużyli termin nadsyłania zgłoszeń.

Wybieramy Bohatera Katechezy Zgłoszenia kandydatur przyjmowane są do 13 lutego Roman Koszowski /Foto Gość

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział Opole wraz z Gościem Opolskim ogłosiły plebiscyt, w którym przyznają tytuł Bohatera Katechezy.

Celem plebiscytu jest docenienie katechetów, którzy całym sobą angażują się w wychowywanie młodzieży w wierze i jak najlepiej wykorzystują czas lekcyjny i pozalekcyjny, by prowadzić uczniów do Jezusa. O tytuł mogą powalczyć katecheci pracujący w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie diecezji opolskiej.

Pierwsze zgłoszenia już wpłynęły, ale ze względu na czas ferii zimowych w województwie opolskim Kapituła Konkursu przedłużyła czas nadsyłania zgłoszeń.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, by zgłaszali kandydatury swoich nauczycieli religii. Na zgłoszenia czekamy do 13 lutego 2015 roku (aktualizacja!). Powinny one zawierać:

  • imię i nazwisko katechety,
  • nazwę i adres szkoły, w której uczy,
  • uzasadnienie, dlaczego według uczniów zasługuje na tytuł „Bohatera katechezy”,
  • opis, jakie cechy uczniowie w cenią w swoim katechecie,
  • informację o zaangażowaniu katechety w dzieła miłosierdzia,
  • informację o osiągnięciach w katechezie.

Tak zredagowane zgłoszenia należy przesyłać na adres Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana (pl. Św. Sebastiana 3, 45-346 Opole lub opolski@civitaschristiana.pl)

Wśród nadesłanych zgłoszeń kapituła, w skład której wejdzie również ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu, dokona zatwierdzenia kandydatur do II etapu plebiscytu. Listę nazwisk opublikujemy w Gościu Opolskim 1 marca 2015 roku. Dzień później, 2 marca rozpocznie się głosowanie internetowe, które potrwa do 13 marca. Głosowanie będzie polegało na kliknięciu "Lubię to" pod artykułem o katechecie. Kto uzyska więcej "like'ów", wygra.

Laureat konkursu wraz z tytułem Bohatera Katechezy otrzyma statuetkę oraz tablet.

Regulamin plebiscytu zamieszczamy poniżej.