Za Jezusem ekstremalnie

kgj

publikacja 14.03.2015 23:59

Chcą ofiarować Zbawicielowi modlitwę i trud nocnej, 40-kilometrowej wędrówki. Dołączysz?

Za Jezusem ekstremalnie Zeszłoroczna EDK wyruszyła m.in. z Gogolina Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Niecałe dwa tygodnie zostały do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, którą w piątek, 27 marca pielgrzymi wyruszą z Gogolina i Kędzierzyna-Koźla na Górę Św. Anny.

Trasa z Gogolina wiedzie przez Strzebniów, Kamionek, Kamień Śląski, Siedlec, Poznowice, Kalinowice, Kalinów, Dolną, Czarnocin i Porębę.

Zbiórka o godz. 20.00 w salce katechetycznej, gdzie uczestnicy otrzymają rozważania, opis trasy i opaski odblaskowe (opłata organizacyjna – 10 zł). Start po Mszy św. o godz. 21:00 w kościele pw. NSPJ. Rok temu tę trasę pokonały 22 osoby- 21 mężczyzn i jedna kobieta.

- Nie pójdziemy po to, by bić jakiś rekord sportowy, na trasie nie spotkamy kibiców, a u celu nie będzie nikogo z laurowym wieńcem. Idziemy, by znów przeżyć coś niesamowitego. Doznać przemiany - im bardziej jesteśmy zmęczeni, głodni, zmarznięci, tym bardziej mamy szansę zbliżyć się do Boga, w spokoju zastanowić się nad tym, co dla nas zrobił. Jezus na czterdzieści dni udał się na pustynię. My, w zwariowanym współczesnym świecie, także mamy szansę doświadczyć pustyni. Zastanawiasz się, czy nadajesz się na EDK? Wahasz się? Im trudniej będzie, tym więcej doświadczysz. To nie jest wycieczka ani pielgrzymka. Tu musisz się zmęczyć, musisz dotknąć granicy swych fizycznych możliwości - zachęcają zeszłoroczni uczestnicy.

Tydzień przed właściwą EDK, 20 marca, o godz. 22:00, chętni mogą wybrać się na krótszą, liczącą 23 km Nocną Drogę Krzyżową (początek w kościele NSPJ). Wówczas 55 osób, prowadzonych przez wikarego parafii pw. NSPJ w Gogolinie, od 11-latka po 63-latkę dotarło na Górę św. Anny.

Trasa z Kędzierzyna-Koźla prowadzi od kościoła pw. św. Eugeniusza de Mazenoda (Pogorzelec) przez Sławięcice, Ujazd, Zimną Wódkę, Klucz, Czarnocin i Porębę i liczy 42 km. Rozpoczyna się Mszą św. o 19:00. Osoby starsze lub mniej sprawne mogą rozpocząć trasę w Azotach (35,8 km) lub Sławięcicach (24 km). Ci, którzy zgłoszą się do 17 marca (włącznie) otrzymają odblask, opaskę silikonową oraz książeczkę z rozważaniami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2015 (opłata 3,50 zł).

Podczas trasy przydadzą się latarki, najlepiej czołówki, wygodne buty, zapas jedzenia i picia na całonocny marsz. Część trasy może być bardzo błotnista.

Zgłaszać można się przez stronę www.edk.org.pl, osoby niepełnoletnie mogą iść tylko w obecności opiekuna. Zainteresowani trasą z Gogolina mogą pisać na adres: gogolin@edk.org.pl lub zadzwonić pod nr tel. 508 252 923. Kontakt do pomysłodawcy kędzierzyńskiej trasy: bartlomiej.tumilowicz@gmail.com. Szczegóły także na Facebooku.

TAGI: