Popielec z Caritas

kgj

publikacja 07.02.2016 22:52

To będzie skrót tłumaczący dzieła miłosierdzia w kilkunastu odsłonach.

Popielec z Caritas   Caritas swoją moc czerpie z miłości do Boga Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość W Roku Miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu bp opolski Andrzej Czaja kieruje uwagę wiernych na uczynki, jakie względem ciała i duszy, jakie powinniśmy pełnić względem bliźnich.

Stąd zachęcając do miłość miłosiernej - caritas poprosił przedstawicieli instytucji, mającej ją w nazwie i misji - Caritas Diecezji Opolskiej do pokazania niektórych, realizowanych przez nią dzieł.

Już w Środę Popielcową, 10 lutego zaprasza do Opola na uroczyste rozpoczęcie Wielkiego Postu.

Popielec z Caritas   Pracowników i wolontariuszy w charakterystycznych kurtkach czy koszulkach z logiem można spotkać w całym regionie Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość O godz. 9.45 będzie zbiórka przed kościołem Ojców Franciszkanów (na placu Wolności 2). Stamtąd o 10.00 wyruszy procesja do opolskiej katedry. Do wzięcia w niej udziału zaproszeni są pracownicy, wolontariusze, sympatycy Caritas oraz wszyscy wierni.

Następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

- Wydarzenie to będzie sposobnością do inauguracji 21. edycji Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, rozpropagowania akcji 1% oraz rozpoczęcia działań, zmierzających do utworzenia łaźni Caritas dla osób bezdomnych w Opolu - podsumowuje Artur Wilpert z opolskiej Caritas.