Swoją przyszłość zawierzają Bogu

ana

dodane 30.03.2016 11:43

Trwa diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

Swoją przyszłość zawierzają Bogu - Podczas Światowych Dni Młodzieży będziecie mieli okazję, by dosłownie obmyć nogi młodym z całego świata, jak Jezus obmył nogi uczniom w Wieczerniku - mówił maturzystom ks. Giordano Goccini z Włoch Anna Kwaśnicka /Foto Gość

Wraz z katechetami, wychowawcami i nauczycielami na Jasną Górę przyjechali uczniowie 20 szkół ponadgimnazjalnych z diecezji opolskiej. Najliczniejszą grupę stworzyli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu.

O 11.00 rozpoczęło się spotkanie w auli o. Augustyna Kordeckiego, na której z konferencją gości duszpasterz młodzieży z Włoch, z diecezji, z której około 1500 młodych przyjedzie na Opolszczyznę podczas Dni w Diecezjach. – Jesteście wezwani, by być przyszłością kontynentu europejskiego – mówił ks. Giordano Goccini, zachęcając, by nie modlić się tylko w intencji egzaminu, ale swojej przyszłości. Mówił o miłosierdziu, o patrzeniu na drugiego człowieka z miłosierdziem, a także o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży, których opolska młodzież też będzie gospodarzami.

– Chcemy razem radośnie i modlitewnie przeżyć ten czas. W dalszej części naszego spotkania odprawimy Drogę Światła, a o 13.00 spotkamy się w Kaplicy Cudownego Obrazu na Eucharystii, którą odprawi bp Rudolf Pierskała – wyjaśnia ks. Jarosław Staniszewski, koordynator ŚDM w diecezji opolskiej, który prowadzi tegoroczną pielgrzymkę maturzystów.

– Jestem tu, by modlić się o dary Ducha Świętego. O dar mądrości czy o dar odwagi, które są bardzo potrzebne. Znam osoby, które rezygnują z podejścia do matury. Boję się matematyki, ale jak mówi mądra myśl, mamy modlić się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a pracować tak, jakby wszystko zależało od nas – mówi Jakub Kowalski, maturzysta z Zespołu Szkół Technicznych im. Gzowskiego w Opolu.