Pełni nadziei

Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

publikacja 02.12.2016 13:00

Od 9 do 11 grudnia w Opolu odbędą się rekolekcje adwentowe dla małżeństw.

Pełni nadziei Remont Małżeński poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch wraz z zaprzyjaźnionymi małżeństwami remontmalzenski.pl

Doroczne rekolekcje dla małżonków w ramach Remontu Małżeńskiego poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch, proboszcz parafii Ducha Świętego w Winowie. Przebiegną one pod hasłem: „Pełni nadziei”. Tak więc małżonkowie z różnym stażem będą mieli okazję, by spotkać się po to, aby ucieszyć się sobą i u Boga czerpać nadzieję na dobre i szczęśliwe życie.

Rekolekcje odbędą się od 9 do 11 grudnia w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu (ul. Drzymały 1a). W piątek 9 grudnia o 20.00 będzie konferencja. W sobotę 10 grudnia o 18.00 również konferencja, a od 19.30 okazja do spowiedzi. Z kolei w niedzielę 11 grudnia o 10.00 – konferencja, a o 11.15 – Eucharystia rodzinna.

Zaproszenie ks. Eugeniusza Plocha:

RM 2016 - zaproszenie
remontmalzenski


Od 2009 roku Remont Małżeński wraz z ks. Plochem współorganizują opolskie małżeństwa o różnym doświadczeniu życiowym, z różnymi charakterami i temperamentem.

– Gdy próbuję wraz z moją małżonką kogoś zaprosić na Remont to pierwsze słowa, które słyszymy brzmią mniej więcej tak: „Ale u nas jest wszystko O.K”. I o to chodzi. Remont to nie naprawa. Remont służy jedynie temu, by przez „racjonalną gospodarkę remontową nie dopuścić do uszkodzenia obiektu”. Dlatego jeśli w małżeństwie jest „wszystko O.K”, to właśnie Remont jest miejscem, które pozwoli na to by tak dalej było – podkreśla Grzegorz.