Religia w „ósemce”

Anna Kwaśnicka

|

Gość Opolski 19/2017

publikacja 11.05.2017 00:00

To już trzeci tytuł Bohatera Katechezy, który wędruje w ręce katechetów z Olesna. Po Zdzisławie Pytce i ks. Łukaszu Żabie zwycięzcą plebiscytu został Sebastian Jokiel.

Nauczyciel religii zdobył ponad 1600 lajków. Na zdjęciu z uczniami I B. Nauczyciel religii zdobył ponad 1600 lajków. Na zdjęciu z uczniami I B.
Anna Kwaśnicka /Foto Gość

Bohater Katechezy od roku prowadzi lekcje w sali nr 8. Wcześniej uczył w sali w piwnicy i było to miejsce, które z pomocą innych udało mu się dość dobrze wyposażyć. W „ósemce” nad tablicą wisi cały rząd portretowych szkiców. Wśród nich św. Jan Paweł II, św. o. Pio czy papież Franciszek. To prace uczniów, świetne prace. Poniżej, tuż przy tablicy, zawieszona jest gitara. Ciekawostką jest i stos książek o tematyce religijnej – do korzystania. Ale najbardziej zaskakujące okazują się puzzle, których w sali jest naprawdę wiele. – Kto ma jakieś pudełko, to przynosi tutaj. A potem układamy na przykład na zastępstwach – opowiadają Julia Bach i Dawid Gallus z I B. Gotowe obrazki zdobią ściany klasy. Sebastiana Jokiela do udziału w plebiscycie organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zgłosił Horst Chwałek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Józefa Lompy w Oleśnie. W głosowaniu szybko okazało się, że uczniowie popierają decyzję dyrektora.