Co mi chcesz powiedzieć święta Anno? (6)

o. Antoni Kazimierz Dudek OFM

publikacja 15.08.2017 06:00

Nieprzypadkowo mówią stare źródła, że tutaj, na tej Górze, miał siedzibę smok…

Co mi chcesz powiedzieć święta Anno? (6) Panorama Góry Świętej Anny od strony Leśnicy Andrzej Kerner /Foto Gość

Chcesz powiedzieć, że wejście na Górę jest po to, by być jak Jezus i Maryja. To są ludzie, którzy z wulkanów swoich ciał, mózgów wypędzili przeróżne smoki: duchotę, spaliny, ogłupiające dymy, paraliżujące wyziewy. Nieprzypadkowo mówią stare źródła, że tutaj, na tej Górze miał siedzibę smok, którego pokonał święty rycerz Jerzy. Na mapie z roku 1561 ta góra nosi nazwę Góra św. Jerzego.

To Jezus i Maryja przepędzają ciężkie chmury burzowe, bo one niosą gromy i budzące lęk błyskawice. To mój Wnuk i Córka pokazali, że człowiek zjednoczony z Bogiem rozwiewa mgły utrudniające widzenie. To Jezus i Jego Matka ciągle mówią, by nieść światło nowe, orzeźwiające powietrze, które potrafi usunąć stare przyzwyczajenia, myśli ciemne, myśli dołujące. To oni pokazują, że ludzie Chrystusowi widzą inaczej, widzą dalej, wnoszą optymizm i radość życia. To Oni chcą każdemu pomóc, by wywalić z siebie brudy i przeróżne świństwa. To Maryja, wskazując na Jezusa, mówi: „On jest Panem”.

Roman Brandstaetter napisał o swoim dziadku, który wnukowi zostawił taki testament: „Będziesz nieustannie czytał Biblię... będziesz ją kochał bardziej, więcej niż rodziców... więcej niż mnie... nigdy się z nią nie rozstaniesz... a gdy się zestarzejesz, dojdziesz do przekonania, że wszystkie książki, jakie przeczytałeś w życiu, są tylko nieudolnym komentarzem do tej jedynej Księgi”.

Jak piękny może być człowiek, który czyta Biblię - list Boga do Nas - gdy jest z nim Chrystus, jego rodzice Maryja i Józef, jego Babcia Anna i dziadkowie: Jakub i Joachim.

Co mi chcesz powiedzieć święta Anno? (6)   Plakat pielgrzymki Materiały organizatora