Dwie godziny uwielbienia

Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

publikacja 14.07.2017 12:47

Już w najbliższą sobotę w Domu Modlitwy w Opolu będą wstawiać się w sprawach ważnych dla świata, Kościoła, miasta i jego mieszkańców.

Dwie godziny uwielbienia - Głęboko wierzę, że to Pan Bóg chciał, byśmy w Opolu zainicjowali Dom Modlitwy - mówi wprost Ada Wałowska. Anna Kwaśnicka /Foto Gość

- „Jeżeli wierzycie, otrzymacie wszystko, o co poprosicie w modlitwie” (Mt 21,22). Zapraszamy na kolejny set uwielbienia Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Z wiarą będziemy prosić, aby święciło się Jego imię, aby przyszło Jego królestwo, aby na ziemi było tak jak w niebie! - zapraszają osoby związane z Domem Modlitwy, który w kwietniu powstał w Opolu z inicjatywy dwóch osób z Odnowy w Duchu Świętym w Ozimku - Pawła Szczabla i Ady Wałowskiej. Inicjatywa otrzymała błogosławieństwo biskupa opolskiego Andrzeja Czai.

Dom Modlitwy jest miejscem, w którym spotykają się chrześcijanie różnych wyznań, aby wspólnie uwielbiać Boga w Trójcy Jedynego. W Opolu dwugodzinne spotkania modlitewne odbywają się w sobotnie wieczory w Centrum Dialogu Obywatelskiego (ul. Koraszewskiego 7-9).

Najbliższa modlitwa zaplanowana jest w sobotę 15 lipca. Rozpoczęcie o 18.00.

- Głęboko wierzę, że to Pan Bóg chciał, byśmy w Opolu zainicjowali Dom Modlitwy - mówi wprost Ada Wałowska. - Kilka lat temu byłam po raz pierwszy w Domu Modlitwy w Gliwicach. Byłam zachwycona ideą tego miejsca. Odtąd nosiłam w sobie przekonanie, że to piękna i dobra inicjatywa. Momentami nawet rozważałam przeprowadzkę do Gliwic, żeby tam włączyć się w prowadzenie Domu Modlitwy - opowiada Ada.

Przyznaje, że pewnego wieczoru na modlitwie naszła ją myśl, że Pan Bóg chce, by Dom Modlitwy powstał też w Opolu. - W pierwszych myślach odrzuciłam ten pomysł, pomyślałam, że to jedynie odgapianie od Gliwic. Ale kiedy otworzyłam Pismo Święte i sięgnęłam do czytań na kolejny dzień, przeczytałam: „Wyjdźcie w góry i sprowadźcie drewno, a budujcie ten dom, abym w nim sobie upodobał i doznał czci” (Ag 1,8) - wspomina. Po kilku miesiącach, kolejnych słowach, które ją utwierdzały w tej inicjatywie, pomysł zaczął nabierać kształtu.

Razem z Pawłem Szczablem pierwszy set modlitewny poprowadzili 8 kwietnia 2017 roku. To dwugodzinne uwielbienie, które łączy rozważanie słowa Bożego i wstawiennictwo w sprawach ważnych dla świata, Kościoła, miasta i jego mieszkańców.

Informacje o Domu Modlitwy w Opolu można znaleźć na profilu Facebook - TUTAJ.