Trzymając Boga w dłoniach

Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

publikacja 21.11.2017 18:05

Już w najbliższą niedzielę dzień skupienia mają nadzwyczajni szafarze Komunii św.

Trzymając Boga w dłoniach Pomoc kapłanom w rozdzielaniu Komunii św. oraz zanoszenie jej chorym i starszym to najważniejsze w posłudze szafarza. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Doroczny dzień skupienia, na który zjadą się nadzwyczajni szafarze Komunii św. z całej diecezji, wypada zawsze w uroczystość Chrystusa Króla, czyli tym razem 26 listopada. Niedziela ta jest równocześnie ich świętem patronalnym.

Tegoroczne spotkanie rozpocznie się o 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim (obok Wydziału Teologicznego UO i Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Drzymały 1a).

W programie przewidziana jest modlitwa różańcowa, czas na skorzystanie z Sakramentu Pokuty, Msza św. oraz wykład formacyjny. Zakończenie spotkania ok. 14.00.

Udział w dniu skupienia jako element formacji jest częścią zobowiązań, jakich się podjęli, jest też warunkiem przedłużenia możliwości dalszego sprawowania tej posługi w parafii lub w domach zakonnych (w przypadku sióstr).

Jest obowiązkowy dla tych szafarzy, którym z ostatnim dniem grudnia kończy się upoważnienie otrzymane od biskupa (ci przywożą ze sobą tylko pisemną prośbę parafii o przedłużenie, podpisaną przez księdza proboszcza lub rektora kościoła).

Równocześnie trwa kurs dla kandydatów na szafarzy. Msza św. z uroczystym upoważnieniem biskupa do pełnienia tej posługi sprawowana będzie w kościele seminaryjno-akademickim w niedzielę 10 grudnia o 14.00.