Zginęło czterech obywateli Ukrainy

k /opolska.policja.gov.pl

publikacja 28.02.2018 12:05

Samochód, którym podróżowali, wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg.

Zginęło czterech obywateli Ukrainy Policjanci i strażacy na miejscu wypadku opolska.policja.gov.pl

Tragiczny w skutkach wypadek zdarzył się 27 lutego ok. godz. 19 na przejeździe kolejowym w Opolu-Chmielowicach. Volkswagen, którym jechały cztery osoby – mężczyzna i trzy kobiety – wjechał pod pociąg relacji Nysa–Opole na miejscu skrzyżowania z ul. Lipową. Wszyscy czterej podróżujący (w wieku od 19 do 55 lat), obywatele Ukrainy, zginęli w wyniku tego zderzenia.

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku. – Feralny przejazd kolejowy był przejazdem niestrzeżonym, ale dobrze oznakowanym, a roślinność nie ograniczała widoczności – informuje opolska policja w komunikacie.

Pociągiem jechało kilka osób. Zarówno pasażerom, jak i maszynistom nic się nie stało.

Policja przypomina: Znak "STOP" ustawiony przed przejazdem kolejowym oznacza bezwzględną konieczność zatrzymania samochodu. Dopiero wówczas, gdy upewnimy się, że nic nie nadjeżdża, możemy jechać dalej.

Pamiętajmy również, że droga hamowania pociągu jest znacznie dłuższa niż samochodu. Maszynista nie jest w stanie zatrzymać go przed skrzyżowaniem z drogą. Gdy dojdzie do zderzenia, osoby pozostające w samochodzie są bez szans.

Zginęło czterech obywateli Ukrainy   Przejazd kolejowy, na którym doszło do tragicznego wypadku opolska.policja.gov.pl