Diakoni gościli w "Gościu Opolskim"

Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

publikacja 12.04.2018 18:24

W ramach praktyk duszpasterskich przyszli księża odwiedzali różne diecezjalne instytucje, w tym naszą redakcję.

Diakoni gościli w "Gościu Opolskim"   Na diakonów wypełniających ankiety zerkała ze zdjęcia ś.p. Teresa Sienkiewicz-Miś. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Poznawali poszczególne wydziały kurii opolskiej, różne diecezjalne instytucje oraz katolickie media.

Zajrzeli więc także do redakcji „Gościa Opolskiego”.

Dowiedzieli się nieco o historii naszego tygodnika, jego czytelnictwie, ludziach go tworzących.

Spotkanie stało się okazją do podpytania, jak wygląda praca redakcji, co decyduje o wyborze danego tematu, opisywanego wydarzenia, skąd redaktorzy czerpią informacje o tym, co się dzieje w diecezji, jakie wydarzenia cieszą się największym zainteresowaniem czytelników.

My zachęcaliśmy ich, by posługując wkrótce na parafiach, przekazywali informacje o ciekawych planowanych wydarzeniach, słuchaliśmy jakie działy „Gościa” są dla nich interesujące…

Oni byli też ciekawi, jak wygląda współpraca z innymi opolskimi media, mogli zgłosić swoje uwagi odnośnie do naszego tygodnika bądź strony internetowej.

Wreszcie redaktorzy "Gościa" mieli dla przyszłych księży jeszcze jedno ważne zadanie – wypełnienie ankiet, które posłużą już wkrótce do zaprezentowania sylwetek neoprezbiterów na naszych łamach.

Teraz pozostaje modlić się za nich – święcenia kapłańskie już 19 maja.