Dobrze jest śpiewać naszemu Panu

Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

publikacja 20.09.2018 14:11

Zbliża się XX Przegląd Piosenki Religijnej w Komprachcicach. Zaproszeni są soliści i zespoły.

Dobrze jest śpiewać naszemu Panu W Komprachcicach będzie można wyśpiewać nagrody Anna Kwaśnicka /Foto Gość

Ogólnopolski przegląd „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” jest od wielu lat z powodzeniem organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach (powiat opolski). Tegoroczna edycja, już dwudziesta i jednocześnie jubileuszowa, odbędzie się w sobotę 13 października. Rozpoczęcie zmagań zaplanowano na godzinę 14.

Przegląd ma charakter konkursu i adresowany jest do dzieci, młodzieży szkolnej, a także osób dorosłych. Mogą uczestniczyć w nim zarówno soliści, zespoły wokalne, jak i zespoły wokalno-instrumentalne, a zmagania muzyczne prowadzone są w czterech kategoriach: soliści ze szkoły podstawowej i młodsi, soliści z III klasy gimnazjum i szkoły średniej, soliści dorośli oraz zespoły.

Jak wyjaśniają organizatorzy, w konkursie uczestnicy wykonają po dwie piosenki do akompaniamentu własnego lub półplaybacku, a w ocenie jury pod uwagę będzie brany dobór repertuaru i wykonanie. Na najlepszych czekają statuetki i nagrody pieniężne.

Zgłoszenia przyjmowane są w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach do środy 3 października. Należy wypełnić zgłoszenie, które można pobrać ze strony organizatora - tutaj.

„Gość Opolski” objął przegląd patronatem medialnym.