Góra św. Anny pełna jest marianek

Anna Kwaśnicka Anna Kwaśnicka

publikacja 29.09.2018 17:07

- Każdy z nas ma być przybytkiem Ducha Świętego - bp Rudolf Pierskała mówił do Dzieci Maryi.

Góra św. Anny pełna jest marianek Udział w dwóch turnusach pielgrzymki zgłosiło 110 parafii, w tym 13 z diecezji gliwickiej Anna Kwaśnicka /Foto Gość

Na Górze św. Anny od 28 do 30 września trwa pierwszy turnus diecezjalnej pielgrzymki Dzieci Maryi. W tym roku dziewczęta spotykają się pod hasłem „Oto ja, służebnica Pańska”.

- To temat Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Tak bardzo pasuje do Dzieci Maryi, że nie szukaliśmy innego motta dla naszego spotkania. Również hymn, który wspólnie śpiewamy, jest oficjalnym hymnem ŚDM w Panamie - wyjaśnia ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

W sobotę w wypełnionej po brzegi bazylice św. Anny Eucharystii przewodniczył bp Rudolf Pierskała. W święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała mówił nie tylko o aniołach, którzy od Pana Boga otrzymali konkretne zadania, ale też o zadaniu Dzieci Maryi, jakim jest naśladowanie Matki Bożej.

- Ona była przybytkiem Ducha Świętego i my też mamy stawać się przybytkiem Ducha Świętego - mówił bp Pierskała.

Kilkakrotnie w homilii wplatał wezwanie „Przybytku Ducha Świętego”, a wszyscy odpowiadali: „Módl się za nami”.

Mówił o działaniu dobrych aniołów w życiu człowieka, ale też o narażeniu na działanie złego ducha.

- W Opolu można spotkać dziewczyny palące papierosy, pijące piwo nad Odrą. Mają wulgarny język, przeklinają. Leci „łacina” kuchenna i inna. Taka jest teraz moda. Myślę, że dziewczyny przeklinając, chcą się dowartościować - tłumaczył biskup. I prosił, by marianki wstydziły się wulgaryzmów i nie chwaliły się przeklinaniem.

- Uczmy się języka Ducha Świętego. Niech On nas napełni i przemieni - podkreślał.

Po Mszy św. bp Rudolf Pierskała wręczył wyróżnionym dziewczętom pamiątkowe dyplomy za wytrwałą służbę i za zaangażowanie.

Góra św. Anny pełna jest marianek   Dzieci Maryi uczestniczą w pielgrzymce wraz z opiekunami parafialnych wspólnot: siostrami zakonnymi, księżmi i osobami świeckimi Anna Kwaśnicka /Foto Gość

W programie weekendowego spotkania jest nie tylko wspólna modlitwa, ale też praca w grupach wiekowych, przedstawienie, film i wieczorna zabawa.

Sobotni Różaniec poprowadziła grupa z Korfantowa, Koronkę do Miłosierdzia Bożego - Dzieci Maryi z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kluczborku, a pogodny wieczór będą animowały marianki z Tarnowa Opolskiego wraz z s. Dalmacją. Zapowiada się koncert pełen gwiazd, muzycznych hitów i śmiechu. - To będą gwiazdy światowej sławy, które zaprezentują swoje największe życiowe hity. Koncert będzie przeplatany konkursami, w którym mamy wiele oryginalnych nagród - to znaczy śmiesznych nagród - opowiada s. Dalmacja.

W pierwszym turnusie pielgrzymki bierze udział 750 marianek. Na drugi turnus, który odbędzie się za 2 tygodnie, już zapisanych jest 550 osób.