Już wkrótce Dni Xaverianum. Po raz 25.!

k

publikacja 12.11.2018 13:54

Jezuicki Ośrodek Formacji i Kultury w Opolu zaprasza. Są atrakcje wielkie.

 Już wkrótce Dni Xaverianum. Po raz 25.! Zakończenie ubiegłorocznych Dni Xaverianum Andrzej Kerner /Foto Gość

Dni Xaverianum , organizowane po raz dwudziesty piąty dni (nowenna) spotkań ku czci św. Franciszka Ksawerego, patrona jezuickiego duszpasterstwa akademickiego, rozpoczną się Dniem Absolwenta. To w sobotę 24 listopada. – Zapraszamy wszystkich absolwentów, studentów, parafian, gości i przyjaciół naszego DA na wspólne świętowanie – zachęca o. Jacek Drabik SJ, szef Xaverianum. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10 w kościele NSPJ (ul. o. Józefa Czaplaka 1). Na zakończenie Mszy św. rozpocznie się nowenna ku czci św. Franciszka Ksawerego, która zakończy się 2 grudnia. Po Mszy św. spotkanie duszpasterzy i absolwentów DA Xaverianum. A o godz. 19 koncert Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Bilety są już do nabycia w Xaverianum (szczegóły na załączonym plakacie).

Natomiast w niedzielę (25 listopada) o 17.00 rozpoczną się Warsztaty Uwielbienia (prowadzenie: Katarzyna Młynarska i o. Tomasz Nowak OP). O godz. 20 rozpoczną się akademickie rekolekcje PREadwentowe, które poprowadzi dominikanin o. Tomasz Nowak. Następne sesje warsztatów w poniedziałek i wtorek o 17.00, a spotkania rekolekcyjne w te same dni o godz. 20. Koszt uczestnictwa w Warsztatach - 20 zł. Ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia na: daxaverianum1968@gmail.com .

Rozpoczynają się także zapisy na festiwal piosenki studenckiej „Nocne śpiewanie” – czwartek 29 listopada. Dla zwycięzców przewidziano cenne muzyczne nagrody. Regulamin i formularz zgłoszeń można znaleźć TUTAJ.

Podczas Dni także: spektakl Teatru A, Bal Xaveriański, inspirujące kino, recital Anny Humeniuk. 3 grudnia na zakończenie Wielkiej Gali nagród „Żar Serca” wystąpi zespół Raz Dwa Trzy. Bilety również są już do nabycia.

Jeśli macie silne nerwy to z zakupem biletów możecie poczekać, bo w tym tygodniu na naszej stronie będziemy mieli do rozdysponowania po 5 wejściówek na obydwa koncerty.

„Gość Opolski” jest patronem medialnym XXV Dni Xaverianum.

 Już wkrótce Dni Xaverianum. Po raz 25.!