Jubileuszowe uroczystości patronalne ku czci św. Jacka

k

publikacja 07.08.2019 23:22

Od 9 do 12 sierpnia w Kamieniu Śląskim jubileusz 25. rocznicy poświęcenia sanktuarium św. Jacka.

Jubileuszowe uroczystości patronalne ku czci św. Jacka Figura św. Jacka Odrowąża z sanktuarium świętego w Kamieniu Śląskim. Jerzy Stemplewski

Obchody jubileuszowe rozpocznie w piątek 9 sierpnia o godz. 17  Msza św. ku czci św. Jana Pawła II w kaplicy w Sebastianeum Silesiacum z koncertem i otwarciem wystawy poświęconej św. Janowi Pawłowi II.

W sobotę 10 sierpnia o godz. 18 Mszy św. pontyfikalnej z nieszporami na placu przed sanktuarium będzie przewodniczyć biskup opolski Andrzej Czaja. Mszę św. poprzedzi koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Gogolina (godz. 17).

W niedzielę 11 sierpnia o godz. 10 - Modlitwa wprowadzająca w uroczystość odpustową ku czci św. Jacka; godz. 11 - uroczysta odpustowa Suma pontyfikalna w 25. rocznicę poświęcenia Sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem abp. Alfonsa Nossola  (na placu przed sanktuarium św. Jacka) i procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka; godz. 14.30 – występ Orkiestry Dętej Górażdże Cement S.A.; godz. 15 - nabożeństwo do Ducha Świętego z procesją teoforyczną do sanktuarium św. Jacka pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai (na placu przed sanktuarium św. Jacka).

Jubileuszowe obchody zakończy Msza św. z pielgrzymami na Jasną Górę na placu przed sanktuarium św. Jacka w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 17.