Do świętości przez Maryję

Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

publikacja 10.11.2019 14:50

Poruszające misterium, wykład i adoracja - tak w Prudniku-Lesie zaczął się cykl przed beatyfikacją prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Do świętości przez Maryję   Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Spotkania pt. "Maryja na drodze kard. Stefana Wyszyńskiego do świętości" zaplanowano u franciszkanów w Prudniku-Lesie na drugie piątki miesiąca, od listopada przez kolejne 9 miesięcy.

Pierwsze poprzedziło misterium pt. "Matka" w wykonaniu młodzieży z Grupy Apostolskiej z prudnickiej parafii Bożego Miłosierdzia. Potem proboszcz tej parafii ks. Piotr Sznura wygłosił konferencję "Wyszyński w szkole Maryi".

 

Do świętości przez Maryję   Pierwszy wykład wygłosił ks. Piotr Sznura, proboszcz prudnickiej parafii Bożego Miłosierdzia. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

- Było pięknie, mamy dusze napełnione dobrym słowem, wychodzimy umocnieni, z nadzieją, że kard. Wyszyński nas będzie prowadził, że będziemy coraz silniejsi jego słowem, jego autorytetem, którego w dzisiejszych czasach tak brakuje. Dla nas przychylających się w stronę nauk kardynała to taki moment, kiedy możemy jeszcze te wszystkie myśli rozbudzić, doczytać, zebrać. To też wyzwanie, żeby tę postać nie tylko znać, ale coraz lepiej rozumieć. Myślę, że ta franciszkańska inicjatywa nam w tym pomoże - przyznaje uczestniczka, Anna Grzegocka z Białej.

Następne spotkania będą odbywać się w drugie piątki miesiąca o godz. 19. Będzie to konferencja, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z rozważaniami słów prymasa Wyszyńskiego.

- Oczywiście, po beatyfikacji też będziemy się tym cieszyć i przypominać, dlatego w przyszłym roku warto szczególnie odwiedzić nasz klasztor, celę prymasa, ale zapraszamy już teraz - zaprasza o. Dawid Zmuda OFM, gwardian klasztoru w Prudniku-Lesie.