Święcenia kapłańskie w czasie epidemii

publikacja 06.05.2020 13:54

W tym roku z powodu epidemii święcenia odbędą się w sześciu kościołach naszej diecezji. Podajemy miejsca i terminy.

Święcenia kapłańskie w czasie epidemii Symbol Eucharystii. Andrzej Kerner /Foto Gość

Święcenia kapłańskie w diecezji opolskiej odbędą się tak jak zwykle – w sobotę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym roku jest to 30 maja. Ze względu na wyznaczony z powodu epidemii limit miejsc w kościołach święcenia kapłańskie odbędą się w sześciu kościołach.

Dwóch diakonów – z parafii najbliższych Opola – będzie święconych w katedrze opolskiej. Pozostali otrzymają święcenia w kościołach swoich rodzinnych parafii.

Podajemy miejsca i godziny święceń oraz szafarzy sakramentu święceń.

Diakon Marcin Jaśkowski otrzyma święcenia kapłańskie z rąk bp Andrzeja Czai w  parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu (godz.15)

Diakon Krzysztof Kurzeja przyjmie święcenia w rodzinnej parafii Wniebowzięcia NMP w Kępnicy o godz. 15. Święceń udzieli mu bp Rudolf Pierskała.

Diakon Łukasz Labusga z parafii śś. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej będzie wyświęcony w katedrze opolskiej przez bp Andrzeja Czaję (godz. 10)

Diakon Paweł Leżuch przyjmie święcenia kapłańskie w rodzinnej parafii Trójcy Świętej w Kujawach z rąk bp Rudolfa Pierskały (godz. 10)

Diakon Damian Sklorz przyjmie sakrament kapłaństwa w swojej parafii św. Joachima i Anny w Dziewkowicach (godz. 10). Święceń udzieli mu bp Paweł Stobrawa.

Diakon Szymon Supel będzie wyświęcony na kapłana w rodzinnej  parafii MB Częstochowskiej i św. Wojciecha w Grodźcu. Początek uroczystości o godz. 15, a święceń udzielać będzie bp Paweł Stobrawa.

Diakon Kamil Wocka z parafii św. Józefa Robotnika w Opolu-Wrzoskach przyjmie święcenia w katedrze opolskiej z rąk bp Andrzeja Czai (godz. 10).