Prośba parafian z Twardawy o modlitwę za proboszcza

k /Radio Opole /@TwardawaparafiaswMalgorzaty

publikacja 21.08.2020 16:54

Prudnicki sanepid apeluje do wiernych o obserwowanie swojego stanu zdrowia.

Prośba parafian z Twardawy o modlitwę za proboszcza Kościół św. Małgorzaty w Twardawie. Andrzej Kerner /Foto Gość

Na profilu FB parafii św. Małgorzaty  w Twardawie (dekanat Gościęcin, gmina Głogówek) pojawił się dzisiaj komunikat o następującej treści:

„Z przykrością zawiadamiamy, iż w dniu dzisiejszym, tj. piątek 21.08.2020 r., została odwołana Msza św. zaplanowana na godz. 18. Jednocześnie Rada Parafialna zwraca się z gorącą prośbą, aby każda rodzina odmawiała codziennie o godz. 15 w swych domach, Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji ks. Proboszcza i o jego szybki powrót do zdrowia. Za wyrozumiałość i modlitwy składamy szczere BÓG ZAPŁAĆ”.

Godzinę później Radio Opole poinformowało, że jeden z duchownych z gminy Głogówek jest zakażony koronawirusem, a Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Prudniku wystosowała komunikat do wiernych, którzy w dniach 7-18 sierpnia byli uczestnikami nabożeństw i Mszy św. w parafii w Twardawie. Proszeni są oni o obserwowanie swojego stanu zdrowia, a w wypadku niepokojących objawów (gorączka, kaszel, duszności, utrata smaku i węchu) powinni skonsultować się z lekarzem.