3.06.26, Opole. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej odbyła się dzisiaj debata pn. „Polska i Niemcy 35 lat po traktacie o dobrym sąsiedztwie: Pamięć, interesy, odpowiedzialność” zorganizowana przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. W dyskusji udział wzięli: Tomasz Siemoniak - minister, członek Rady Ministrów, koordynator służb specjalnych, Christoph Bergner - były premier Saksonii-Anhalt, były parlamentarzysta Bundestagu i pełnomocnik rządu RFN ds. przesiedleńców i mniejszości narodowych, Joanna Stolarek - germanistka i dziennikarka, była dyrektorka Fundacji im. Heinricha Bölla w Warszawie. Dyskusję prowadził Bartosz Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.