Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum
 • gość
  06.11.2013 16:00
  Radio "em" też zaczęło niestety grać "sieczkę". Po wakacjach zupełnie zmieniła się ramówka i nastał nowy trend, tak, że radio (pominąwszy audycje religijne) powoli przestaje się różnić muzycznie od innych komercyjnych stacji, coraz mniej w nim muzyki chrześcijańskiej. Tylko patrzeć, jak zaczną grać Lady Gagę. ... żal.
  • PCC
   07.11.2013 16:04
   Czy grane utwory są antychrześcijańskie lub sprzeczne z naszymi wartościami, czy tylko głupie? Bo jeśli to drugie, to o ile głupie utwory są przerywane dobrymi, chrześcijańskimi wstawkami to ja nie widzę powodu do wycofania się. Pytanie, czy oprócz głupich utworów jest tam coś jeszcze. Ja nie słucham Plusa, więc nie wiem.
   doceń 2
 • Beszad
  06.11.2013 16:07
  Beszad
  Miło czytać - a myślę, że problem dotyczy nie tylko disco-polo, lecz w ogóle czegoś, co nazwałbym produktem muzyko-podobnym. Czy poza niszowymi rozgłośniami można gdzieś jeszcze na jakiejś popularnej stacji posłuchać muzyki klasycznej lub filmowej? Albo czy nadawane są jakieś sensowne audycje?

  Kiedyś słuchałem PR II, teraz nawet on już nie jest w Bieszczadach słyszalny. Zwykle lecę więc gałką przez całą skalę, po czym wyłączam radio - jeden jazgot, w którym nie da się rozróżnić jednego "utworu" od drugiego, nie mówiąc już o pustej paplaninie.
  doceń 7
 • Daniel
  06.11.2013 16:40
  jest radio http://www.rdn.pl/ z Tarnowa
  http://www.zetchilli.pl/ muzyka chilloutowa
  http://www.rmfclassic.pl/radio/odbior/
  muzyka klasyczna i filmowa...

  Makabra jak usłyszałem RPlus z disco cośtam...
  szok i teraz słucham Radia Kraków...
  doceń 3
 • adek
  06.11.2013 16:42
  Gdyby nie discopolo to w ogóle nie słuchałbym plusa bo nigdzie indziej nie ma takiej muzyki !!!
  doceń 0
 • Słuchacz
  06.11.2013 18:56
  Myślę, że problem radia Plus to nie tylko disco polo, ale poziom prowadzących którzy wraz z disco polo pojawili (dają się słyszeć:) ) się na antenie
  doceń 8
 • Przemek
  06.11.2013 20:17
  Zwykłe lenistwo biskupów...
  Kto, w ogóle oddał rozgłośnie diecezjalne?
  Podobnie o.Franciszkanie z TV Puls.
  Czy tylko Redemptoryści potrafią utrzymać radio i telewizję?
  Dlaczego Episkopat nie pomógł TV Puls o.Franciszkanów i dlaczego zaniedbuje ponoć "diecezjalne" rozgłośnie radiowe?
  Grube brzuchy, a robić nie ma komu...
  "Dziękuję" o.Franciszkanom za ofertę jaką teraz nam serwuje TV Puls i TV Puls 2...
  doceń 4
 • Przemek
  06.11.2013 20:22
  Widać tylko zgromadzenie Redemptorystów potrafi utrzymać radio i telewizję.
  O.Franciszkanie nie potrafili utrzymać TV Puls i sprzedali koncesję, a teraz byłyby już dwa i trzeci TV Trwam program o profilu chrześcijańskim.
  Podobnie rozgłośnie "diecezjalne", otrzymali koncesję, a nadają tylko nieliczni, sporo poszło na łatwiznę i do sieci Plus.
  przykre...
  doceń 7
 • TeKa
  06.11.2013 22:20
  Radia Plus słuchałam przede wszystkim z uwagi na poranne rozważania, dające mi energię na cały nadchodzący dzień. Niestety. Po przejęciu przez "komercję" ani rozważań chrześcijańskich, ani też kultury muzycznej to radio już nie uznaje. Odeszłam od radia w ogóle. Pozostał Internet i dobra muzyka klasyczna na You Tube. O chrześcijańskim (i katolickim) radio mogę zapomnieć. Szkoda.
  doceń 4
 • Mario
  06.11.2013 23:27
  Radio Plus Opole nadaje nie tylko dobra muzykę ale jest tam bardzo wiele ciekawych i wartościowych programów! I oby tak dalej!!! Polecam...:)
  doceń 0
 • berta545
  07.11.2013 00:53
  Od momentu gdy zaczęto nadawać disco polo nazywane dla zmylenia muzyką rytmiczną przestałem tego słuchać. Ale jeśli to prawda , że na tym disco wzrosła im słuchalność- tak się mówi?- z 0,9 do 4,3 to znaczy ,że mamy społeczeństwo głupsze niż myślałem. Widać efekt tzw. kultury masowej.
  • ArturPL
   07.11.2013 01:27
   ArturPL
   Przykre co piszesz... Ale dobra, może rzeczywiście nie skończone szkoły tylko muzyka określa moje wykształcenie. Więc jeżeli myślisz że jestem jednym z tych głupszych bo lubię posłuchać muzyki z którą kojarzą mi się fajnie lata z dzieciństwa a jednocześnie sam byłeś słuchaczem starego plusa, to coś ci zaprezentuję...

   "Znajdź światło w pięknym morzu.
   Wybrałam bycie szczęśliwą.
   Ty i ja, ty i ja
   jesteśmy jak diamenty na niebie.

   Jesteś spadającą gwiazdą, którą widzę,
   wizją szczęścia.
   Gdy mnie chwytasz, ożywam.
   Jesteśmy jak diamenty na niebie."

   "Nigdy nie byłam ostrzeżona przed byciem okłamywaną
   Ale przez ciebie, oh, postradałam zmysły

   Oh, oh, nie wiem dlaczego
   Oh, oh, straciłam swoją dumę
   Oh, oh, nie wiem dlaczego
   Oh, oh, rozbiłeś mój umysł"

   "Krok po kroku
   Serce do serca
   Lewa , Prawa , Lewa
   Wszyscy zginiemy
   Jak Żołnierzyki
   Kawałek po kawałku
   Rozdarci
   Nigdy nie wygramy
   Ale walka toczy się
   dla Żołnierzyków

   Coraz trudniej jest wstawać rano
   Moja głowa ciągle wiruje
   Jak tak może być?
   Jak mogłam być tak zaślepiona tym nałogiem?
   Jeśli nie przestanę, następna będę ja

   Tylko pustka pozostaje
   Zastępuje cały, cały ból
   (Czy wyjdziesz i pobawisz się ze mną?)"

   "Nanananana
   Nanananana
   Nanananana
   Nanananana


   Live
   Nanananana
   Live is life
   Nanananana
   Labadab dab dab live
   Nanananana
   Liiiiive
   Nanananana

   Życie jest życiem
   Życie jest życiem

   Życie
   Życie jest życiem
   Życie jest życiem"

   I mój absolutny HIT!

   "Z Tobą odeszły anioły
   Jest noc w ogromnym domu
   Umierałem i wołałem do nich
   Nie ma nas, nie ma nas

   Nie ma nas...

   Eli Lama Sabachtani, eli, eli...

   Z Tobą odeszły anioły
   Z Tobą odeszły anioły
   Nie ma nas, zostałem sam, sam
   Zostałem sam, sam... "

   Zastanawiasz się co to jest? To są teksty piosenek z playlisty radia PLUS z 21.01 2013 z godziny 10 i 11 (sprawdź jak nie wierzysz na www.odsluchane.eu)

   Nie wiem kto jest większym idiotą - osoba która słucha disco, czy ktoś kto słucha takich bredni...
   doceń 1
 • ArturPL
  07.11.2013 01:06
  ArturPL
  A ja powiem tak: to radio działa od 98 roku i nigdy nie miało tak dobrej słuchalności, wszystko oczywiście za sprawą muzyki. Do tej pory było to radio niszowe, którego słuchała garstka, teraz (i to wiem z własnego doświadczenia) słyszane jest wszędzie. Ja sam jestem w szoku, wchodzę do osiedlowego sklepu gdzie do tej pory grała ZETKA, ESKA, RMF a teraz jest PLUS. Często jeżdżę taksówkami i w 7 na 10 przypadków kierowca słucha PLUSA. Ostatnio pojechałem na warsztat samochodowy, gdzie chłopaki do tej pory pracowali przy ESCE... i co słyszę? Tak, PLUS. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że to często między kawałkami pojawiają się też dobre treści. Gdyby radio nie zmieniło formatu, te treści po prostu do tych ludzi by nie dotarły. Jak to powiedział jeden z księży dyrektorów jednego PLUSa "wolę mieć 10% misji w radiu które słucha mnóstwo osób, niż 90% w radiu którego nie słucha nikt".

  Czytam te komentarze i odnoszę również wrażenie że jesteście trochę egoistami. Radio którego słucha poniżej 1% ludzi w bardzo niedługim czasie umrze. Plus był na równi pochyłej. Niestety, ale EUROZET miał na to radio jeden pomysł: zlikwidować. Wtedy nie byłoby ani muzyki ani treści. Radio to firma a firma musi zarabiać, nikt nie bedzie tam pracował za darmo. Plus przynosił ogromne straty. Niestety ale na rynku radiowym jest wiele innych, lepszych rozgłośni. Plus musiał czymś przyciągnąć. Przyciągnął muzyką disco, której na rynku nie było - i jak się okazało to był strzał w "10". 400% wzrost w ciągu kilku miesięcy to rekord. I teraz zamiast się obrażać należałoby wykorzystać tę sytuację. Muzyka przyciąga do tego radia nowych słuchaczy, dla których katolickie rozgłośnie to siara, więc nigdy by takiej nie włączyli - a tu nie ma wyjścia. Słuchasz rytmicznej muzyki i przy okazji dobrego słowa.

  Gdyby radio PLUS z tą smętną muzyką jaką serwowało do tej pory, miało słuchalność choćby w połowie podobną do tej teraz, to gwarantuję, że nic by się nie zmieniło... Ale że więcej ludzi woli disco, no cóż ich prawo...

  A tym którzy się odłączają - wieczny odpoczynek, bo mogę się założyć, długo nie pociągną.
  doceń 0
 • trabzon
  07.11.2013 21:41
  Problem Radia Plus jest dużo poważniejszy niż tylko muzyka disco polo, która jest w nim grana. Chodzi przede wszystkim o sprawy własnościowe. Dochodzi to przejmowania koncesji diecezjalnych przez komercyjne spółki, które nie mają nic wspólnego z Kościołem. Brak kontroli nad programem, znakiem, marką. Inwestor opłaca koncesje, bieżącą działalność stacji, więc w 100% zarządza. Jeśli będzie taka potrzeba inwestor wprowadzi wyłącznie utwory disco polo, albo hip hop, albo metal (jeśli tylko uzna, że komercyjnie jest to opłacalne). Programy misyjne dla inwestora są tylko złem koniecznym, dlatego są wypychane na koniec dnia (22.00 - 23.00). Wyłącznie po to, aby wypełnić minima programowe dla stacji o profilu społeczno-religijnym. Obawiam się, że diecezje zapłacą niebawem ogromną cenę za to, że de facto zrzekły się kontroli nad programem. Trudno posądzić Time czy Eurozet, że oni wspierają Kościół czy chcą ewangelizować. Wprowadzenie disco polo mimo protestów biskupów pokazało, że inwestor kompletnie się z nimi nie liczy (są ciency jak sik pająka) i będzie robił co chce. W myśl zasady "psy szczekają, karawana jedzie dalej". Stacje, które wychodzą z sieci można uznać za odważne. Miejmy nadzieję, że stworzą ambitne programy.
  doceń 2
 • Marcin z Radomia
  07.11.2013 21:43
  Niestety- odkąd pojawił się nowy repertuar z nowymi prowadzącymi, nie jestem w stanie tego przełknąć. A i kilku znajomych też zrezygnowało. Nie takich treści muzycznych od rozgłośni katolickiej oczekuję. Upodabnia się to wszystko do wszystkiego, czyli jest nijakie... I ogromnie szkoda tego naszego starego radia, bo nawet jak słucham niedzielnych porannych audycji, to muzyka owa jako przerywnik wszystko niszczy.Po prostu, nie da się tego strawić...Wielka szkoda, bo to jedyne radio z dobrym przesłaniem, ale owo przesłanie jest coraz bardziej zagłuszane i pewno powoli likwidowane, niestety...
  doceń 2
 • Jurek
  07.11.2013 22:55
  "Jak to powiedział jeden z księży dyrektorów jednego PLUSa "wolę mieć 10% misji w radiu które słucha mnóstwo osób, niż 90% w radiu którego nie słucha nikt"."

  Jeśli takie słowa rzeczywiście wypowiadają księża, to można tylko ręce załamać i tyle. Czyli słuchalność ponad wszystko? Poziom kulturalny radia katolickiego nieważny? A nie lepiej mieć 50% misji w radiu które może nie jest liderem słuchalności, ale ma wiernych i lojalnych słuchaczy, których można formować? Wystarczy zobaczyć na profil Radia Plus na FB i widać czego chcą słuchacze - sieczki i disco polo.
  Jeśli są tacy, którzy chcą z uciec z tej pułapki to bardzo dobrze.
  doceń 2
 • Magda
  07.11.2013 23:37
  "Majteczki w kropeczki łohoho..." a teraz zapraszamy na audycję Radia Watykańskiego... "Żono moja, serce moje" i tak zbliżamy się do godziny 21 i nadajemy Apel Jasnogórski....

  Boże, słyszysz a nie grzmisz!!!
  doceń 2
 • Robert
  10.11.2013 21:32
  i macie rację.....uciekajcie szybko, że tego bagna.
  doceń 0
 • boa
  18.11.2013 00:51
  A ja dopowiem że było kiedyś radio plus Katowice - obecnie od wielu lat radio EM które bardzo dobrze jest słuchane!!!
  Mądrze postąpił arcybiskup katowicki by wyjść z tej skandalicznej sieci PLUS.

  Co do Radia Plus Śląsk które to nazywało się przed przystąpieniem Radiem PULS Gliwice to uważam że nie powinno to radio wchodzić w sieć PLUSA bo bardzo dużo straciło ok 4 procent w skali regionu.

  Może by tak inne rozgłośnie pomyślałyby wyjść z tej sieci wtedy grupa TIME Eurozet miała by ciężki orzech do zgryzienia - po prostu nie zarabiałaby na sprzedaży reklam. Teraz już wiadomo że straci Śląsk i Opolszczyzne oraz Kielecczyznę a to już duży minus dla reklamodawców!!!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL