Nowy numer 33/2019 Archiwum
 • TomaszL
  10.08.2019 10:26
  Jestem zwolennikiem reguły ora et labora i w życiu świeckim i w życiu duchownych.
  Natomiast parafia powinna być miejscem wspólnoty i wspólnotowego o nią dbania. Nie jakiegoś administracyjnego wymuszania datków jak to czasami bywa, lecz budowania faktycznej wspólnoty, także tej wspomagającej parafię materialnie lub swoją pracą.
  Rozdzielenie kwestii materialnych parafii i utrzymujących się ze swojej pracy księży ma znaczenie duszpasterskie, bo łatwiej jest wtedy rozumieć problemy malutkich bez względu na to czy są bogaci czy biedni.
  • staho
   12.08.2019 21:02
   staho
   Terefere. Dz 6,2
   • TomaszL
    12.08.2019 21:13
    Warto sięgnąć do źródeł - warto spojrzeć na Św. Benedykta z Nursji i to czego zakony monastyczne z regułą ora at labora dokonały w chrześcijaństwie.
    doceń 0
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL