Gość Sandomierski 38/2019 Archiwum
 • Gość
  24.06.2017 11:03
  Nie da się porównywać islamu z pogańskimi gusłami niepiśmiennych ludów, naprzeciwko którym kiedyś stanęło chrześcijaństwo ze swoją nowością i olśniewającym blaskiem. Islam, to już jasne odrzucenie chrześcijaństwa i walka z nim. Bliski Wschód, Afryka północna - kiedyś przecież były chrześcijańskie - a teraz? Ekspansji islamu przeciwstawiła się Europa średniowieczna. Obecna, ateistyczna, już nie ma takiej siły, jak widzimy. Będzie musiała paść, jeśli nic nie zmieni w swoim podejściu, a przyszłość świata chrześcijańskiego w naszym otoczeniu przesunie się na wschód, w kierunku Rosji (tam chrześcijaństwo się odradza, zamiast zanikać).
  doceń 10
 • Gość
  24.06.2017 11:10
  Rzeczywiście, bardzo słuszne są te pytania. Nie wiem, myślę jednak, że droga jest jasno wytyczona przez Matkę Bożą w Fatimie i objawienie Pana Jezusa Miłosiernego przekazane przez św. Faustynę, czyli jest to prośba o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

  doceń 1
 • Gość
  24.06.2017 14:11
  Autor tekstu raczej nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z nowym najazdem na Europę ludów innej cywilizacji. Jest to cywilizacja islamska. Nie mogę zrozumieć, dlaczego zwierzchnik Kościoła katolickiego - papież - czyni wszelkie starania, żeby Europę zasiedlić muzułmanami. Czyni to od pierwszych tygodni pontyfikatu. Niewielu pamięta, że pierwsza jego podróż odbyła się na włoską wyspę Lampedusa specjalnie do przybywających tam imigrantów z Afryki. To był taki swoisty sygnał dla Afryki - "przybywajcie, macie nasze poparcie". Może ksiądz zechciałby mi wyjaśnić ten fenomen. (Kiedyś już zadałam to pytanie, ale cenzura nie przepuściła. Czy tym razem przepuści?)
  doceń 11
  • Gość
   24.06.2017 15:29
   Przypomnę tylko że Papież jest nieomylny wyłącznie w sprawach doktrynalnych. Dlatego w tej właśnie może się mylić, a w moim mniemaniu właśnie się myli. Bardzo się myli.
   • JAWA25
    25.06.2017 18:36
    co o nieomylności mówi Credo?
    doceń 1
    0
 • Gość
  24.06.2017 15:57
  Wiara i siła ducha jest w nas. Historia pokazuje, że najazdu imigrantów nie powstrzymamy. Wobec tego możemy zachować się albo histeryczmie - czyli panicznym strachem przed tym co obce - albo heroicznie - pokazując, że siła jest w nas a nie w naszych mieczach. To właśnie była siła Leona Wielkiego, nieprawdaż?
  doceń 12
 • zmartwiona
  24.06.2017 20:29
  "Ale są to pytania o duchową kondycję dumnej Europy i skostniałego chrześcijaństwa....." pisze ksiądz. I ma rację, wielką rację. Dziś "duchowej kondycji" Europy praktycznie nie ma. Dlaczego? Bo ludzie odstępują od "katolicyzmu" ale nie od wiary. Jednak wielkość tego "jest zastraszająca" - jak mówi Polski kapłan w służbie na Niemieckiej parafii. "Jeszcze 5-7 lat wstecz kościół na polskiej mszy niedzielnej był pełen, teraz Polacy nawet ław nie zapełniają, baa, oficjalnie zgłaszają odejście od wiary by podatek płacić na inne potrzeby niż duchowe.To samo w kraju się dzieje, wiara nasza i naszych ojców została w tej chwili zamieniona na polityczną chucpę partii udającej w swych członkach wielką pobożność. I nie ma tu nic wspólnego zagrożenie czy brak socjalu dla potrzebujących gdyż wszystkiego poprzedni rząd pozostawił w nadmiarze. Teraz wiara katolicka jest wykorzystywana w podzieleniu narodu i niestety nawet głos, napominanie papieża FRANCISZKA nie pomagają gdyż partia ta i część hierarchów ma to "w nosie". I tylko strach wśród myślących potęguje pytanie - " co będzie bez BOGA, co będzie bez wspólnoty chrześcijańskiej " gdy ta władza minie ?
  doceń 20
  • JAWA25
   25.06.2017 18:38
   jak Franciszek jest autorytetem to moze i Fidel
   • Stefan1
    25.06.2017 20:49
    Lepsi od Kaczyńskiego i Putina.
    doceń 7
    0
  • krut00
   26.06.2017 16:43
   Nie tylko Polacy, wielu Niemców już wcześniej zrezygnowało z przynależności do kościoła właśnie po to by nie płacić kościelnego podatku. Bóg jak wiadomo, daje za darmo. Człowiek natomiast musi coś jeść, pić i gdzieś położyć się spać, a to kosztuje. Tyle że zbieranie podatków zapisane w konkordacie nie było najszczęśliwszym pomysłem. Bóg jak wiadomo szanuje wolną wolę, a wprowadzając podatek kościół katolicki w Niemczech o tym zapomniał i w dłuższej perspektywie musi ponieść klęskę.Czym innym są dobrowolne datki, a czym innym jest podatek.
   • Anonim (konto usunięte)
    12.02.2019 15:51
    Na ile się orientuję, niemiecki Kościół Katolicki jest podzielony na próbujący popełnić samobójstwo duchowe Kościół kard. Marxa oraz rozwijający się, wierny Tradycji Kościół kard. Woelki'ego.
    doceń 0
    0
   • Anonim (konto usunięte)
    12.02.2019 15:58
    W Polsce natomiast, drodzy bracia, do poza katolikami inni chrześcijanie. Piszecie czasem tak, jakby Polacy byli wyłącznie albo katolikami, albo ateistami... I tak wiara i kultura powiedmy prawosławia, inna perspektywa widzenia b. wielu spraw pozostaje całkowicie lub prawie całkowicie poza Waszą świadomością. Odetchnijcie, nie jesteście jedynymi uczniami Oana. A bolesne przechodzenie od pozycji potęgi i wpływu na przesladowane marginesy może być oczyszczające. Po Krzyżu jest Zmartwychwstanie, a jeszcze tu i teraz możemy zobaczyć czasem chwałę Pana z Góry Tabor.
    doceń 0
    0
 • krut00
  25.06.2017 05:51
  W Rosji Chrześcijaństwo się odradza, ale raczej na wzór Angielski, gdzie Królowa jest głową kościoła. W Polsce chrześcijaństwo zaś trwa choć ma coraz mniejszą moc oddziaływania. Demonstracją tego stanu jest coraz większa ilość konkubinatów oraz rozkład w łonie samego kościoła. Wzrost ilości samobójstw też raczej dobrze o sile ducha w Polsce nie świadczy. Oto sytuacja wśród wyższej hierarchii duchownej jedynie odbija stan klęski prezentowany przez postawy księdza Sowy, Międlara, Natanka... Nie jest tak że któregoś z nich nie lubię czy potępiam, ale zauważam że przepaści między poszczególnymi pasterzami się powiększają. Wracając do artykułu to Rzym upadł na własną prośbę - w pewnym momencie podatki stały się tak dotkliwe że nikt już nie chciał pracować, a tym bardziej bronić swojego kraju i panującego tam porządku. Hunowie i Wandale mieli lepszy system władzy i przynajmniej równorzędną broń !! Może byli prostakami ale czyż okłamywali siebie tak doskonale jak robił to Rzym? Władze Europy pociskają kit że mamy się jakoby ubogacać kulturowo dzięki przybyszom z Afryki. Przecież wszyscy wiemy że to jest prawda kategorii G - tzw G.. prawda. Przy okazji kolorowe pisma i nowe filmy zatruwają młodzież jadem moralnym pokazując zboczenia za wzór do naśladowania, a pełną rodzinę jako relikt przeszłości. Europa w tym stanie musi upaść ! To prawo natury. Bardzo prawdopodobne że wywoła to wojnę.
  • JAWA25
   25.06.2017 18:44
   "Wzrost ilości samobójstw też raczej dobrze o sile ducha w Polsce nie świadczy" znowu odpowiedzialność zbiorowa
   doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL