Nowy numer 28/2018 Archiwum
 • Stefan1
  13.01.2018 20:41
  "Kolędowe odwiedziny pozwalają mi zobaczyć, jak wiele par żyje w układach udziwnionych na różne sposoby. Czasem z własnej winy, czasem z wyboru,.....," pisze ks. Horak. Bo taka jest prawda. A ile spośród tych osób żyje w zgodzie po "Bożemu"? Sporo ! I właśnie tego roku o takiej rodzinie usłyszałem od księdza - "menadżera" , jak go nazwałem. Jak co roku szedł po kolędzie - którą w wersji polskiej nie popieram - i jak co drugi rok trafił do mieszkania gdzie mieszkają młodzi od pięciu lat razem. Tego roku zastał tam jeszcze jedną osobę - dziecko tych państwa urodzone ..........25 grudnia, w BOŻE NARODZENIE.
  doceń 0
 • Stefan1
  13.01.2018 20:47
  cd. Jak zwykle gdy coś idzie "nie tak" Otóż ksiądz który przyszedł po kolędzie gdy usłyszał o planach chrztun dziecka na początku lutego jak dobry menadżer zagrał "vabank". Zaproponował chrzest i ....ślub na jednej mszy. Mszy o dowolnej porze i dowolnego dnia. Na moje pytanie : a co z zapowiedziami ? usłyszałem że ta para "swe zapowiedzi przeżyła od 5 lat" czego ów ksiądz jest świadkiem. I powiedzcie proszę na to pytanie : czy człowiek godny, kulturalny mógłby się zachować jak ten ksiądz który swą natarczywością być może przymusił owych ludzi do brania ślubu który im był zbędny przez te lata?
  • AWIK
   15.01.2018 10:02
   Czy Ty, Stefanie1 jesteś katolikiem?
   • Stefan1
    15.01.2018 16:02
    A w czym problem ? Że prawdy ukrywać nie zamierzam? Przecież to Gość Niedzielny bardzo często prawdę którą piszę ukrywa nie publikując. Chociażby o zakonnikach z Krakowa i udziale w tym j....... .....
    doceń 9
    0
   • jureaz
    15.01.2018 19:59
    To jest taki pobożny inaczej, np. potrafi "żarliwie się modlić za upadek nazistów z PiS".
    doceń 2
    0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma