• facebook
 • rss
 • Chrystusa nie trzeba ogłaszać Królem Polski

  ana

  dodane 25.11.2012 15:22

  – Chrystus jest Królem Wszechświata. Trzeba nam to królowanie uznać – mówił bp Andrzej Czaja w homilii skierowanej w niedzielę Chrystusa Króla do wiernych obecnych na diecezjalnym dniu skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

  – Czy się to komuś podoba czy nie, Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata. Nie trzeba więc Go intronizować. Są w Kościele w Polsce pewne nurty pobożnościowe, które dążą do tego, aby intronizować Chrystusa na Króla Polski. To jakieś nieporozumienie. Chrystusa nie trzeba koronować, uczynił to Bóg Ojciec – wskazywał w homilii bp Andrzej Czaja, podkreślając, że chodzi o to, aby te królowanie uznać.

  – Chrystus jest Królem Wszechświata, ale trzeba nam uznać Jego panowanie, aby był Królem w naszych sercach, rodzinach, parafiach, w naszym Kościele opolskim i powszechnym. Trzeba oddać Jemu w posiadanie swoje życie, swój dom, nasz Kościół. To jest dla nas zadanie – podkreślał ordynariusz opolski, wyjaśniając, że uznanie Chrystusa swoim Królem oznacza żyć na Jego chwałę i wiernie Jemu służyć, co jest sensem życia człowieka.

  – Nieraz ludzie nerwowo szukają sensu życia, mówią: „przecież coś mi się od życia należy”. Jak to? Tylko „coś” chcesz z życia? Musimy inaczej zwrotnicę ustawić. Nie na „coś”, ale na pełnię życia z Bogiem na wieki – mówił bp Andrzej Czaja.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • eugenia
   26.11.2012 07:41
   O Jezu, Władco serc naszych i Królu wieków nieśmiertelny,Króluj w sercach naszych przez łaskę .Króluj w rodzinach przez cnoty rodzinne.Króluj w szkołach przez prawdziwie katolickie wychowanie. Króluj w społeczeństwie przez sprawiedliwość i zgodę wzajemną.Króluj wszędzie, zawsze i bezustannie. Niech sztandar twój powiewa nad nami wszystkimi, a królestwo Twoje niechaj ogarnie całą naszą ziemię. Z 1927r.- kard.Adam Sapiecha fragmenty.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół