• facebook
 • rss
 • Po śladach bł. Marii Luizy

  ana

  dodane 16.03.2013 22:40

  250 dziewcząt z 24 parafii wzięło udział w wielkopostnym dniu skupienia Dzieci Maryi.

  Od 2008 roku w jedną z sobót Wielkiego Postu Dzieci Maryi zjeżdżają do Nysy na wielkopostne skupienie – do Nysy czyli do miasta, w którym urodziła się i żyła bł. Maria Luiza Merkert. Tak było i w tym roku. Diecezjalne spotkanie rozpoczęła Msza św. w Bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki, po której była możliwość ucałowania relikwii błogosławionej założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, nazywanej Śląską Samarytanką.

  Druga część spotkania miała miejsce w gościnnych progach Domu Macierzystego sióstr elżbietanek, gdzie na dziewczęta i ich opiekunów czekał słodki poczęstunek. – Podzieliliśmy się na dwie grupy. Gdy jedna z nich miała czas na posiłek, druga przeszła do kaplicy, gdzie ks. Łukasz Szablicki wygłosił konferencję – relacjonuje ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi. Głos oddano również s. Janie, która opowiedziała dziewczętom o historii i wyposażeniu tej XIX-wiecznej kaplicy, podkreślając na samym początku, że jest to miejsce szczególne, bo właśnie tutaj siostry rozpoczynają i kończą każdy dzień.

  Skupienie zakończyła Droga Krzyżowa w kościele śś. Apostołów Piotra i Pawła. Nabożeństwo poprowadził ks. Wojciech Modelski wraz z mariankami z parafii bł. Czesława w Opolu.

  Na zakończenie nie mogło zabraknąć zaproszeń na kolejne diecezjalne wydarzenia. Najbliższe to pielgrzymka do Barda, która odbędzie się 27 kwietnia. – W Roku Wiary będziemy pielgrzymować do Matki Bożej Strażniczki Wiary – zachęca ks. Mariusz Sobek.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół