• facebook
 • rss
 • Małe może być piękne

  g /a

  dodane 21.01.2014 14:51

  Rzecz o "Jasełkach" wystawionych w malowniczo położonej Gostomi.

  „Małe może być piękne” – to znane i często powtarzane powiedzenie sprawdza się w odniesieniu do pięknie położonej wśród urodzajnych śląskich pól małej parafii św. Aniołów Stróżów w Gostomi (dekanat Biała Prudnicka). Parafia po raz pierwszy została wymieniona w rejestrze dziesięcin w 1335 r. W ubiegłym roku parafianie świętowali 230. rocznicę budowy obecnego kościoła oraz 780. rocznicę pierwszej wzmianki o istnieniu wioski. Jest to jedyna parafia w diecezji opolskiej, której patronują Aniołowie Stróże.

  We wsi funkcjonuje 3-klasowa Szkoła Filialna wraz z przedszkolem, do której uczęszcza kilkunastu uczniów z Gostomi, Nowej Wsi, Czartowic, Solca i Radostyni. W ciągu roku ta nieliczna grupa dzieci zaprasza mieszkańców Gostomi i sąsiednich miejscowości na kiermasze, wieczorki dla babć i dziadków oraz przedstawienia.

  I tak, w niedzielę 19 stycznia uczniowie na zaproszenie ks. proboszcza Franciszka Drendy, podczas nieszporów kolędowych wystawili "Jasełka" w kościele w Gostomi. Inscenizacja została przygotowana pod kierunkiem nauczycielek: Kariny Plicko, Lucyny Kasicz i Barbary Opiłki. O dopracowanie scenerii, nagłośnienie i odpowiednie oświetlenie zadbał Lech Jasiński

  Godzinny występ małych artystów nagrodzono gromkimi brawami za rzetelne przygotowanie ról i piękne stroje.

  Na zakończenie ks. proboszcz Franciszek Drenda podziękował dzieciom za występ i podarował im najnowsze wydanie „Małego Gościa” i słodką niespodziankę.

  Nieszpory kolędowe zakończono wspólnym kolędowaniem i modlitwą.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół