• facebook
 • rss
 • Powstaną "Kuźnie geniuszu"

  ana

  dodane 04.03.2014 17:17

  Wystartowała kampania "Zmień świat, zaczynamy tutaj", prowadzona przez Stowarzyszenie "Immaculata".

  Jej pierwszy etap, który rozpoczął się 3 marca i potrwa przez miesiąc, zakłada zebranie kwoty 50 tys. zł. Po co? – Po to, by zorganizować roczny cykl szkoleń dla wolontariuszy i kadry pracującej w dwóch świetlicach prowadzonych przez Stowarzyszenie "Immaculata". Jedna z placówek działa w Branicach, druga – w Opolu – wyjaśnia s. Katarzyna Banaszkiewicz ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, prezes stowarzyszenia.

  – Chcemy zainwestować w osoby, które pracują z dziećmi w naszych świetlicach. W szkoleniach weźmie udział około 15 osób zaangażowanych w działanie placówek w Branicach i Opolu. Chcemy pomóc im odkryć swoje predyspozycje, umiejętności, by z czasem mogli lepiej odpowiadać na potrzeby dzieci korzystających ze świetlic – mówi s. Katarzyna. Szkolenia rozpoczną się w sierpniu, a obejmą warsztaty z odkrywania i rozwijania talentów, spotkania z mentorem czy stworzenie indywidualnego programu rozwoju.

  Jak wyjaśnia s. Katarzyna, kolejnym krokiem zmieniania świata będzie powstanie w obu świetlicach "Kuźni geniuszu” wspierających rozwój dzieci i młodzieży.

  – Naszym geniuszem mogą być nie tylko talenty artystyczne, z którymi się rodzimy. Naszym talentem tak samo może okazać się umiejętność pracy w grupie, jak i przedsiębiorczość. Chcemy pomagać dzieciom odkrywać w sobie geniusz. W naszej codziennej pracy zauważamy, że środowiska, z których pochodzą nasi podopieczni, często nie są pomocne w rozwijaniu ich talentów – zaznacza prezes Stowarzyszenia "Immaculata".

  Kampanię może wesprzeć każdy. – Uda nam się zrealizować cel, jeśli 1000 osób przekaże nam kwotę 50 zł. Oczywiście, ta kwota może być zarówno większa, jak i mniejsza – zaznacza s. Katarzyna.

  Informacje o przebiegu kampanii na bieżąco podawane są na stronie stowarzyszenia – TUTAJ.

  Stowarzyszenie "Immaculata" powstało na początku 2008 roku. W ciągu 6 lat pomogło 362 podopiecznym. Zorganizowało 28 wycieczek, 6 obozów profilaktycznych w wakacje i 2 obozy zimowe, w których łącznie wzięło udział 250 dzieci. Przeprowadziło 12 letnich i zimowych półkolonii dla 720 osób.

  I, co najważniejsze, na co dzień w świetlicach wychowawcy i wolontariusze pracują z kilkudziesięcioma podopiecznymi. W samym roku 2013 wydanych zostało 5000 podwieczorków.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół