• facebook
 • rss
 • Piastowskie kolędowanie

  kgj

  |

  Foto Gość

  dodane 17.01.2016 22:18

  Ponad 200 osób wzięło udział w I Miejskim Przeglądzie Pastorałek i Kolęd w Kędzierzynie-Koźlu.

  Za wyśpiewanie, jak Żydów zaciekawiła gwiazda i Mędrcy ze Wschodu, oraz za charakteryzację Maciejowi Wójtowiczowi należało się pierwsze miejsce   Za wyśpiewanie, jak Żydów zaciekawiła gwiazda i Mędrcy ze Wschodu, oraz za charakteryzację Maciejowi Wójtowiczowi należało się pierwsze miejsce Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Uczestnicy z 12 miejskich szkół - dziewięciu podstawowych i trzech gimnazjów oraz podstawówki ze Starego Koźla zaprezentowali w sobotę 16 stycznia, na I Miejskim Przeglądzie Pastorałek i Kolęd „Piastowskie Kolędowanie 2016” w Kędzierzynie-Koźlu, 37 kolęd bądź pastorałek. Wystąpił także zespół instrumentalny ze szkoły z Pokrzywnicy.

  Przez kilka godzin w kościele pw. Ducha Świętego na osiedlu Piastów słychać było gromkie wołanie pastuszków i delikatne anielskie głosy, oznajmujące pokój ludziom dobrej woli.

  - Była trema, ale to nie pierwszy nasz występ, więc cieszyłyśmy się, że możemy zaśpiewać - mówiły po występie Julia Nowak i Weronika Jamka z PG nr 5. - Spotykamy się regularnie co tydzień, przygotowując różne akademie. Miejski konkurs to świetny pomysł, a poziom jest wysoki i organizacyjnie było świetnie - dopowiada Weronika Rutkowska, ich nauczycielka muzyki.

  Naprędce utworzony chór dziecięco-młodzieżowy pod dyr. ks. Bogaczewicza miał całkiem udany debiut   Naprędce utworzony chór dziecięco-młodzieżowy pod dyr. ks. Bogaczewicza miał całkiem udany debiut Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Pomysłodawcą konkursu była szkoła podstawowa nr 9, która zorganizowała go wraz z kędzierzyńsko-kozielską parafią Ducha Świętego przy wsparciu technicznym Miejskiego Ośrodka Kultury.

  - Przygotowując ten przegląd, nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać, ale taka frekwencja i zainteresowanie przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że będzie to impreza cykliczna - opowiada prowadząca Anna Zamora, nauczycielka muzyki ze Szkoły Podstawowej nr 9.

  Największy problem okazało się mieć jury, w składzie którego byli lokalni muzycy: Aleksandra Gawin, Wiesław Kwinta oraz Krzysztof Bernard. Oceniając, długo nie mogli zdecydować, którym wykonawcom przyznać główne miejsca.

  Dzięki temu po Mszy św. w intencji uczestników, podczas przedłużających się obrad, gospodarz ks. Edward Bogaczewicz, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego, zaprosił dzieci i młodzież do wspólnego kolędowania.

  Uczestnicy z dumą odbierali nagrody   Uczestnicy z dumą odbierali nagrody Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość - Podczas całego konkursu, tu na ołtarzu, paliły się trzy świece, które wskazywały, że to nasze śpiewanie ma związek z Chrystusem, z Bożym Narodzeniem. To takie odniesienie, że to, co czynimy, czynimy w imię Pana Jezusa. Nigdy tego nie możemy tracić z oczu - podkreślał przed ogłoszeniem wyników.

  Ostatecznie w poszczególnych kategoriach za najlepsze uznano utwory wyśpiewane przez solistów: Marcelinę Miraszewską (PSP nr 9), Monikę Ceglarską (PSP nr 9) oraz Macieja Wójtowicza (z PG nr 5). Wśród zespołów pierwsze lokaty zdobyły: Zespół wokalno- instrumentalny z PSP nr 20, „Za kurtyną” z klasy 4 PSP nr 15 oraz Zespół FEiM z PG nr 9. Nagrodę główną - Grand Prix Konkursu otrzymał Zespół Wokalno-Instrumentalny ze Starego Koźla.

  Pełne wyniki na następnej stronie.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół