• facebook
 • rss
 • Pomachaliście na "do widzenia"?

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 31.07.2016 22:45

  Papież Franciszek, wracając do Watykanu, przeleciał nad Opolszczyzną.

  Jeszcze parę godzin wcześniej papież Franciszek był w Krakowie, a już bezpiecznie dotarł do Rzymu   Jeszcze parę godzin wcześniej papież Franciszek był w Krakowie, a już bezpiecznie dotarł do Rzymu Roman Koszowski /Foto Gość Rano jeszcze odprawił Mszę św. w Brzegach, a po południu pożegnał się z młodymi z okna przy ul. Franciszkańskiej i spotkał się z wolontariuszami.

  Potem odleciał na pokładzie Boeinga 787 Dreamlinera z lotniska w Krakowie-Balicach, a jego start z powodu ulewy odbył się godzinę później, niż planowano.

  Jak wskazują zdjęcia z radaru lotniczego, trasa papieskiego samolotu w drodze do Watykanu prowadziła przez diecezję opolską.

  Boeing z głową Kościoła przeleciał nad Katowicami i Gliwicami, a dalej niemal wzdłuż autostrady A4, pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Strzelcami Opolskimi.

  Screen przedstawiający trasę papieskiego samolotu   Screen przedstawiający trasę papieskiego samolotu Ks. Tomasz Horak /Foto Gość Później nieco na północ od Krapkowic w kierunku zachodnim. Nad Nysą trasa lotu 7234 zmieniła się – maszyna skręciła na południe, przekraczając granice Rzeczpospolitej w okolicach Paczkowa, między Kłodzkiem i Nysą.

  Wreszcie samolot jeszcze na chwilę wrócił do naszego kraju przelatując obrzeżem Kotliny Kłodzkiej, a potem przez Czechy skierował się do Włoch. Już bezpiecznie wylądował w Rzymie.

  Niestety, najprawdopodobniej pochmurne niebo uniemożliwiło papieżowi Franciszkowi oglądanie Opolszczyzny „z lotu ptaka”.

  Także mieszkańcy diecezji, nie znając dokładnej trasy i czasu przelotu, raczej mu nie pomachali. Większość pielgrzymów jest jeszcze w Krakowie bądź w drodze do domu.

  Pozostaje modlić się o ich bezpieczny powrót.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół