• facebook
 • rss
 • Popołudnie z Afryką

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 22.09.2016 17:00

  Na kolejne "Spotkanie z Afryką" w Raciborzu zapraszają Młodzi dla Kamerunu.

  Odbędzie się ono 25 września przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu (ul. Warszawska 29).

  Impreza rozpocznie się o 15.00 modlitwą – Koronką do Bożego Miłosierdzia. Później przewidziane są koncerty takich zespołów jak Shema Dei i Vespere Cultus oraz chóru Evangelii Gaudium, powstałego w tym roku podczas ŚDM w Pogrzebieniu. Będą też pogadanki misyjne, okazja do nauczenia się tańca afrykańskiego i obejrzenia występu zespołu tanecznego z Krowiarek.

  Pierwszą szkołą wybudowaną przy wsparciu MdK jest szkoła w Kengang. Na zdjęciu mieszkańcy tej miejscowości z s. Orencją, pallotynką.   Pierwszą szkołą wybudowaną przy wsparciu MdK jest szkoła w Kengang. Na zdjęciu mieszkańcy tej miejscowości z s. Orencją, pallotynką. Archiwum MdK Punktem centralnym spotkania będzie uroczysta Eucharystia o godz. 18.00, po której nastąpi Raciborski Wieczór Uwielbienia prowadzony przez zespół Przecinek oraz Piąty Wyraz.

  Całości towarzyszyć będzie wioska misyjna, w której znajdzie się kącik zabaw dla dzieci w afrykańskim stylu, będzie malowanie twarzy, kawiarenka i grill oraz kiermasz misyjny, na którym oferowane gadżety m.in. koszulki, zdjęcia-obrazy wykonane podczas wyjazdów misyjnych oraz inne przedmioty przywiezione z Afryki przez wolontariuszy Projektu MdK posłużą jako cegiełki do wsparcia dzieła misyjnego.

  – To już czwarte Spotkanie z Afryką. Celem tego festynu, prócz propagowania ducha misyjnego jest zgromadzenie pieniędzy na budowę szkoły w Baffoussam w Kamerunie i na wysyłkę przyborów szkolnych do Afryki. Będzie to też okazja do spotkania misjonarzy i osób związanych z misjami – wśród zaproszonych gości są m.in. s. Joanna Wala, ks. Jakob Nimde, ks. Stanisław Klein, ks. Grzegorz Sonnek – opowiada Sandra Niemiec, koordynatorka MdK z Raciborza.

  Dodaje, zapraszając na imprezę, że każda wybudowana szkoła i każde dziecko, któremu udało się pomóc dają radość i motywację do dalszego działania. Stąd nie brak ani pomysłów ani wolontariuszy.

  Szczegółowy plakat znajdziesz poniżej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół