• facebook
 • rss
 • Jeśli śpiewać, to dobrze

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 03.11.2016 15:11

  Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej ogłasza nabór na Kurs Psałterzystów.

  Czy to w niewielkiej kaplicy czy podczas uroczystości z udziałem biskupów liturgia powinna być sprawowana na jak najwyższym poziomie.   Czy to w niewielkiej kaplicy czy podczas uroczystości z udziałem biskupów liturgia powinna być sprawowana na jak najwyższym poziomie. Karina Grytz-Jurkowska – Św. Paweł poucza nas słowami „Wiara rodzi się z tego co się słyszy, tym zaś co się słyszy jest Słowo Chrystusa” (Rz 10, 17). Wszelkie duszpasterskie działania w parafii mają na celu wzmocnienie wiary i przyjaźni z Bogiem. Zdarza się słyszeć z ust wiernych, że liturgia jest nudna i nieciekawa, dlatego warto zrobić coś, co pozwoli ożywić życie liturgiczne w parafii – mówi ks. Piotr Kierpal, Diecezjalny Duszpasterz Muzyków Kościelnych.

  Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zachęca do uczestnictwa w kursie dla psałterzystów, którego celem m. in. jest pomoc w świadomym przeżywaniu liturgii.

  – Psałterzysta przez swoje zaangażowanie buduje wspólnotę i ukazuje rzeczywistość liturgiczną jako przestrzeń otwartą dla osób chcących włączyć się w aktywne życie parafialne – podkreśla ks. Kierpal, odpowiedzialny za prowadzenie kursu .

  Kurs obejmuje 6 spotkań formacyjnych, podczas których uczestniczy będą słuchali wykładów dotyczących liturgii i muzyki liturgicznej oraz będą brali udział w ćwiczeniu umiejętności wokalnych.

  Zajęcia odbywać się będą w soboty w godz. 9:00-13:00 i prowadzone będą przez nauczycieli Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej. Kurs zakończy się egzaminem i ustanowieniem w posłudze psałterzysty.

  Tegoroczna edycja Kursu Psałterzystów rozpocznie się w sobotę 19 listopada o godz. 9:00.

  Zgłoszenia na kurs można przesyłać na adres: dimk@diecezja.opole.pl.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół