Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Mamy prezenty dla naszych Czytelników

Pod choinkę kładziemy Wam „Zapiski wiejskiego proboszcza”.

Cieszymy się, że jesteście z nami, i chcemy za to jakoś podziękować.

Dla trojga z Czytelników, którzy wykażą się najszybszą reakcją, mamy prezent pod choinkę. Wydawnictwo Krzyża Świętego w Opolu wydało właśnie książkę – zbiór felietonów ks. Huberta Mikołajca. Zdecydowana większość z nich ukazała się na naszych łamach. Na 200 stronach książki pt. „Zapiski wiejskiego proboszcza” znajdują się felietony ks. H. Mikołajca, które ukazywały się w „Gościu” już od roku 1960 aż po rok 2015. Autor podarował naszej redakcji kilka egzemplarzy książki, którymi dzielimy się z Czytelnikami.

Tym, którzy znają te teksty, polecać ich nie trzeba. To pełne wewnętrznej pogody refleksje nad życiem, światem i ludźmi skrzące się jasnością stylu, dystansem do siebie i dyskretnym poczuciem humoru.

Malutka próbka z dziennika pisanego przez księdza Huberta: „Dziś rano z Bolkiem G. jego zabytkową dekawką pojechaliśmy do Nieznaszyna na urodziny ks. Kraika. Gdzieś między wioskami chcieliśmy podwieźć jakąś kulejącą babcię. Absolutnie nie chciała. Wyglądaliśmy na porywaczy?” (18 czerwca 1963).

Chętnych na tę książkę prosimy o e-maila pod adres opole@gosc.pl . W tytule prosimy podać: Zapiski, a w treści adres, pod który pocztą wyślemy prezent.

Ks. Hubert Mikołajec (z tyłu) pcha "zabytkową dekawkę" kolegi Bolka G.   Ks. Hubert Mikołajec (z tyłu) pcha "zabytkową dekawkę" kolegi Bolka G. Archiwum ks. Huberta Mikołajca

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy