Nowy Numer 11/2018 Archiwum

Troje głodujących zawiesza protest. Prośba do ministra Błaszczaka

Dzisiaj w Kurii Diecezjalnej w Opolu w obecności biskupa opolskiego Andrzeja Czai odbyły się negocjacje między prowadzącymi strajk głodowy a wojewodą opolskim i prezydentem Opola.

Rozmowy trwały ok. 5 godzin. Ich wynikiem jest zgoda wojewody opolskiego Adriana Czubaka na przekazanie prośby o spotkanie z głodującymi ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Mariuszowi Błaszczakowi. Ze strony strajkujących wyrazem woli kompromisu jest zawieszenie głodówki przez trzech jej uczestników.

Mediatorem w rozmowach był biskup opolski Andrzej Czaja, który od początku konfliktu dążył do spotkania zwaśnionych stron przy stole obrad.

Wynikiem rozmów jest oświadczenie o następującej treści:

„Dziś odbyło się spotkanie protestujących z Wojewodą i Wicewojewodą Opolskim, Prezydentem Opola w obecności ks. biskupa Andrzeja Czai w Kurii Diecezjalnej w Opolu.

Protestujący poprosili Wojewodę Opolskiego o przyjazd Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do głodujących. Wojewoda poinformował, że przekaże tę prośbę. W ramach kompromisu, część z protestujących zadeklarowała, że zawiesi głodówkę.

Opole, 2 stycznia 2017 r.”

Oświadczenie podpisali: Maria Koschny, Gerard Kasprzak i Janusz Piontkowski (uczestnicy strajku głodowego), Adrian Czubak (wojewoda opolski), Violetta Porowska (wicewojewoda opolski), Arkadiusz Wiśniewski (prezydent Opola, podpis nieczytelny), bp Andrzej Czaja, Łukasz Kołodziej (prezes Grupy Lokalnej „Balaton” i wydawca internetowego serwisu powiatu opolskiego), Martyna Kolemba (rzecznik wojewody opolskiego)

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy