• facebook
 • rss
 • Z błogosławieństwem bł. Marii Luizy

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 28.02.2017 14:13

  Sezon Pielgrzymek Rowerowych w Nysie już został otwarty.

  To okazja do poznania miejsc związanych z nyską błogosławioną   To okazja do poznania miejsc związanych z nyską błogosławioną Archiwum organizatora Klub Rowerowych Pielgrzymów im. bł. Marii Luizy Merkert w Nysie zainaugurował w ostatnią niedzielę kolejny sezon pielgrzymowania.

  Tradycją jest już, że pierwszy wyjazd w roku to trasa po Nysie, śladami bł. Marii Luizy Merkert, nysanki, założycielki Zgromadzenia sióstr św. Elżbiety. Proszą swoją patronkę o bezpieczne pielgrzymowanie na nadchodzący sezon.

  - Pierwsze kroki skierowaliśmy do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety przy ul. Sobieskiego, gdzie oczekiwała nas s. Margarita, która przybliżyła nam postać bł. Marii Luizy Merkert. Przedstawiła kolejne nowe fakty związane z misją, jaką pełniła błogosławiona na tym terenie w drugiej połowie XIX wieku - opowiada Michał Raczyński, inicjator pielgrzymek.

  Po modlitwie każdy z członków Klubu mógł dotknąć relikwii bł. Marii Luizy Merkert oraz św. Jana Pawła II.

  Kolejny przystanek pielgrzymi na dwóch kółkach mieli w Domu św. Elżbiety, na terenie którego znajduje się zbiorowa mogiła ośmiu sióstr i czerech świeckich pań, które zostały zamordowane przez wojska „wyzwoleńcze” w marcu 1945 r. Odwiedzili też cmentarz Jerozolimski, gdzie pochowana została w 1872 roku bł. Maria Luiza Merkert, i kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Lasku.

  Jak zapowiada Michał Raczyński, w planie są już kolejne wyprawy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół