• facebook
 • rss
 • Zostań liderem EDK

  Karina Grytz-Jurkowska Karina Grytz-Jurkowska

  dodane 01.03.2017 11:31

  Wyruszyć, by być bliżej Boga, doświadczyć choć trochę Jego cierpienia i wytrwać... A może umożliwić to też innym w swojej okolicy?

  Ktoś musi wyznaczyć szlak, by inni mogli nim podążyć   Ktoś musi wyznaczyć szlak, by inni mogli nim podążyć Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Do tej pory chętni do towarzyszenia Jezusowi z krzyżem i ofiarowania Mu swojego zmęczenia, nocnego trudu i bólu mogli wyruszyć z Gogolina, Kędzierzyna-Koźla i Opola. Trasy wiodły na Górę Świętej Anny i do Kamienia Śląskiego. W tym roku doszły już dwie kolejne, ale w niektórych rejonach przydałoby się jeszcze coś zorganizować. Stąd poszukiwania kolejnych liderów.

  - Jeśli jesteś pełnoletni i masz pomysł na trasę EDK, którą można przejść, zgłoś się - zachęca Bartosz Tumiłowicz, inicjator kędzierzyńskich nitek, koordynujący w tym roku trasy w naszym regionie.

  Liderem może być osoba świecka, ale także duchowni, obecnie sporą grupę stanowią księża. Przeważają mężczyźni, choć nie ma przeszkód, by liderką została kobieta.

  - To cenne doświadczenie, ekstremalna przygoda, poznaje się nowych, ciekawych ludzi żyjących wyzwaniami. Nie trzeba się bać – otrzymuje się wsparcie, informacje z zakresu zarządzania, niezbędne materiały i... pomoc Ducha Świętego – mówi młody koordynator, podkreślając że bez tego ostatniego nie dałby rady.

  Podkreśla, że rejon może powstać w dowolnej miejscowości, choć oczywiście łatwiej jest w miastach, bo tam jest więcej potencjalnych uczestników. Nysa, Kluczbork, Brzeg, Głubczyce, Głuchołazy, Olesno, Głogówek - spore w sumie miejscowości, gdzie mogłoby coś powstać – dodaje.

  Do zadań Lidera Rejonu EDK należą przede wszystkim wytyczenie trasy zgodnie ze standardami EDK w swojej okolicy oraz przygotowanie jej opisu, przygotowanie mapki dla uczestników, oraz znalezienie księdza, który odprawi Mszę na rozpoczęcie EDK. W realizacji tego ma pomóc szkolenie (online oraz 1 stacjonarne) i stworzenie zespołu osób (wystarczą 2-3), który pomoże w organizacji całego przedsięwzięcia. Takie szkolenie odbędzie się 5 marca i właściwie do tego dnia jest czas, żeby się zgłosić, choć jeżeli ktoś się zgłosi nawet później lub nie będzie w stanie w nim uczestniczyć, to koordynatorzy obiecują pomoc i indywidualny instruktaż.

  Zgłaszać można się przez formularz na stronie: www.edk.org.pl/pl/stworz-edk/stworz-edk-2017.html

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół