Nowy numer 8/2019 Archiwum

Złoty Krzyż Zasługi dla ojca Symeona Stachery

Franciszkanin pracujący w Maroku został uhonorowany za swoją pracę wśród więźniów.

O. Symeon Stachera OFM, franciszkanin prowincji św. Jadwigi Śl., od 10 lat pracujący w Królestwie Maroka został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi. Uznano w ten sposób jego niezwykłe zasługi w pracy na rzecz więźniów polskich i litewskich, przebywających w zakładach karnych w Maroku.

Uroczystość wręczenia odznaczenia przyznanego przez Prezydenta RP odbyła się 11 listopada w Rabacie, w rezydencji ambasadora RP.

Ojciec Symeon pochodzi z Dobrzynia k. Brzegu. Od maja br. jest wikariuszem generalnym archidiecezji Tanger.

- Od 10 lat w próbuję wspierać duchowo i materialnie więźniów znajdujących się w Maroku, w bardzo trudnych warunkach. W tej pracy wspomaga mnie mnóstwo ludzi, którzy ofiarowują swój czas i wiedzę, aby ratować ludzi. Obecnością, sercem, modlitwą i pracą duszpasterską wspieram Polaków znajdujących się na terenie Maroka. Próbuje czynić dobro każdemu człowiekowi, którego Pan Bóg stawia na mojej drodze. Krzyż Zasługi to ten sam Krzyż Miłości Chrystusa, który kieruje moim życiem i misją tutaj. Miłość to największy dar, jaki możemy ofiarować bliźnim każdego dnia - skomentował o. Symeon przyznanie mu wysokiego odznaczenia państwowego.

W uroczystości brała udział marokańska Polonia, a także o. Krystian Pieczka OFM, dyrektor Franciszkańskiego Ośrodka Misyjnego na Górze Świętej Anny.

Niedawno w "Gościu Opolskim" ukazał się wywiad z o. Symeonem.

http://opole.gosc.pl/doc/1304390.Czlowiek-w-sercu-Boga-czy-Bog-w-centrum-swiata

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL