Gość Bielsko-Żywiecki 49/2020 Archiwum

Na początek: kubek paragwajskiej yerba mate

Coraz więcej chętnych na misyjne czuwania w Nysie.

Od trzech lat w Nysie organizowane są Misyjne Czuwania Młodych. – Inicjatywa wyszła od młodzieży z nyskiej parafii ojców werbistów. Nasza wspólnota z miesiąca na miesiąc staje się większa i prężniejsza. Obecnie na czuwania przychodzi ok. 50–70 osób – informuje Łukasz Bogdanowski, który organizuje czuwania misyjne wspólnie z o. Damianem Piątkowiakiem SVD.

W czasie spotkań uczestnicy słuchają świadectw osób duchownych i świeckich, opowieści misjonarzy z różnych stron świata. Podczas czuwania 15/16 grudnia gościem będzie werbista o.Firmin Kossi Azalekor, który pochodzi z Togo, a od 4 lat jest duszpasterzem w nyskiej parafii Matki Bożej Bolesnej. Będzie mówił o swoim doświadczeniu pracy w Polsce.

Podczas spotkania zaśpiewają i dadzą świadectwo chrześcijańskiego życia również Iwona i Marcin Ziemniewiczowie, założyciele zespołu muzycznego. Zespół od roku nazywa się Kadosz – Uwielbienie i stawia sobie za cel propagowanie pieśni chwały. Iwona Ziemniewicz jest pedagogiem,  Marcin Ziemniewicz – psychologiem, specjalistą terapii uzależnień. Małżeństwem są od 15 lat, mają troje dzieci.

Spotkanie rozpocznie się o 18.30 rozmowami przy kubku paragwajskiej yerba mate. Przed północą będzie można skorzystać z sakramentu pojednania, potem odprawiona zostanie Msza św. Na koniec – projekcja filmu „Oskar i pani Róża”.

– Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na spotkanie, chociażby po to, żeby spojrzeć na misje z drugiej strony. Warto wiedzieć, że nie trzeba nigdzie wyjeżdżać, aby zostać wolontariuszem misyjnym. Dla nas odległa jest np. Afryka, ale dla innych odległa może być Europa, gdzie potrzeba misji jest tak samo silna – zachęca Łukasz Bogdanowski.

Misyjne Czuwanie Młodych odbędzie się w Domu Dobrego Pasterza (ul. Rodziewiczówny 15). Jest możliwość noclegu, ale trzeba wcześniej poinformować organizatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama