GN 24/2018 Archiwum

Śląski Tiepolo w Muzeum Diecezjalnym

Wystawa będzie czynna dłużej - jeszcze do końca lutego.

Muzeum Diecezjalne w Opolu wciąż zaprasza do zwiedzania wystawy zatytułowanej „Śląski Tiepolo”. Wystawę, która początkowo miała być zamknięta 10 lutego, przedłużono do końca miesiąca.

Prezentowane są na niej mało znane, a znakomite dzieła malarstwa późnobarokowego z terenu południa naszej diecezji. Do dziś zachowały się tam – w kościołach, na plebaniach, w klasztorach, kaplicach i zakrystiach obrazy wybitnych i cenionych malarzy barokowych.

Głównym celem wystawy jest zachęcenie do odwiedzenia 10 miejsc, które tworzą ścieżkę kulturową nazwaną „Szlakiem Malarstwa Barokowego im. Franza Antona Sebastiniego na Śląsku”. O tym szlaku pisaliśmy w pierwszym tegorocznym numerze „Gościa Opolskiego” - tekst można przeczytać tutaj .

Na czas trwania wystawy "Śląski Tiepolo" Muzeum Diecezjalne jest czynne w poniedziałek od 9 do 16, we wtorek od 10 do 18, środę od 9 do 16, czwartek od 10 do 18 i w piątek od 9 do 16.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma