Podczas peregrynacji po każdej Mszy św. można przyjąć Szkaplerz św. Michała Archanioła.
W parafii bł. Czesława w Opolu do niedzieli potrwa peregrynacja figury św. Michała Archanioła z Gargano. W tym czasie po każdej Mszy św. można również oddać się pod szczególną opiekę wodza zastępów niebieskich, przyjmując michalicki szkaplerz.
– Szkaplerz św. Michała Archanioła pochodzi od papieża Leona XIII, który miał wizję Kościoła niszczonego przez szatana i ułożył modlitwę „Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce (…)” – wyjaśnia ks. Rafał Szwajca ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła.
– Z racji trwającej w Polsce od kwietnia 2013 roku peregrynacji figury św. Michała Archanioła został przygotowany odnowiony szkaplerz. Dwie płócienne tarcze przedstawiają: figurę św. Michała Archanioła z Gargano i figurę Matki Bożej Królowej Polski z Miejsca Piastowego, gdzie działał nasz założyciel – bł. ks. Bronisław Markiewicz – wyjaśnia ks. Szwajca.
– Przyjmując szkaplerz i wypełniając deklarację, zobowiązujemy się do odmawiania modlitwy ułożonej przez papieża Leona XIII, a także podejmowania zadań, które wynikają z przyjęcia chrztu św., czyli życia w stanie łaski uświęcającej, częstej spowiedź, Komunii św. – tłumaczy ks. Rafał Szwacja, podkreślając, że dobrodziejstwem wynikającym z noszenia szkaplerza jest udział w dobrach duchowych zgromadzenia św. Michała Archanioła. – Odprawiane są Msze św. w intencji osób, które przyjęły szkaplerz, w naszych klasztorach trwa za te osoby ciągła modlitwa. Tworzona jest też Wielka Księga Szkaplerza, do której wpisywane są nazwiska osób składających deklarację. Powstają bractwa szkaplerzne, organizowane są przez nas anielskie rekolekcje. Są to propozycje, które mają zachęcać do tego, by nie pozostać tylko na etapie samego przyjęcia szkaplerza, ale by wejść głębiej w tę tematyką – opowiada ks. Szwajca.