Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Dla młodych z mniejszości niemieckiej

Rusza VII edycja "Kuźni Młodych Liderów".

Projekt „Kuźnia Młodych Liderów” skierowany jest do młodzieży mniejszości niemieckiej w wieku od 18 do 30 lat z całej Polski.

– Składają się nań trzy spotkania – 2 warsztaty oraz seminarium, które odbędą się od kwietnia do października – wyjaśnia Patrycja Wiencek-Baron z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. – Będą to spotkania z udziałem ekspertów, polityków, liderów mniejszości niemieckiej. Młodzież będzie poznawała m.in. historię Górnego Śląska i stosunków polsko-niemieckich, ustawodawstwo dotyczące mniejszości narodowych i etnicznych, działalność mniejszości niemieckiej w Polsce, historię mniejszości niemieckiej – tłumaczy P. Wiencek-Baron. – Ponadto uczestnicy projektu zdobędą umiejętności z zakresu komunikacji interpersonalnej, współpracy w zespole, wystąpień publicznych oraz zarządzania organizacją.

Zakończeniem projektu będzie podróż studyjna do mniejszości niemieckiej mieszkającej w Danii.

Projekt organizowany jest przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Fundacją Konrada Adenauera. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 marca.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma