Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pierwsze weekendowe warsztaty już za nimi

Rozpoczęła się kolejna edycja kursu dla animatorek Dzieci Maryi.

Wykłady i warsztaty odbyły się w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedonii. Wzięły w nich udział 23 dziewczęta z 9 opolskich parafii.

W czasie licznych zajęć przekazywana była podstawowa wiedza w zakresie: szkoły liturgii, którą prowadził ks. Mariusz Sobek; szkoły śpiewu pod kierunkiem s. Tobiaszy Jarzyny, warsztatów poznania samego siebie - prowadzonych przez s. Amatę Ekert; szkoły animatora, za którą odpowiadały s. Leonia Pyrek oraz Aleksandra Skoczylas.

Kolejny etap kursu odbędzie się od 6 do 14 lipca w klasztorze ojców franciszkanów konwentualnych w Głogówku. - Wtedy też, mając do dyspozycji więcej czasu i lepszą pogodę, będziemy kontynuować rozpoczęte warsztaty i poszerzać je o kolejne, m.in z tańca czy pracy z Pismem Świętym - wyjaśnia Aleksandra Skoczylas.

Zakończenie kursu zaplanowano jesienią w klasztorze sióstr służebniczek w Leśnicy. Po zdaniu egzaminu i uzyskaniu certyfikatu biskupa opolskiego dziewczęta będą mogły w swoich parafiach wspierać opiekunów i odpowiedzialnych za wspólnoty Dzieci Maryi.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama