Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Poświęcenie sztandaru bractwa i obrazu patrona

Rektor Bractwa św. Józefa zaprasza do Jemielnicy. Już w najbliższą niedzielę…

W niedzielę 19 października o 15.00 w kościele w Jemielnicy odbędzie się uroczyste modlitewne spotkanie członków Bractwa św. Józefa z całej diecezji.

- Podczas nabożeństwa różańcowego w jemielnickim kościele biskup opolski poświęci obraz św. Józefa, namalowany przez artystę Arona Knosalę, oraz poświęci i nada wspólnocie sztandar z wizerunkiem św. Józefa. Odtąd obraz będzie przechowywany i czczony podczas spotkań Bractwa w jego siedzibie w Jemielnicy, sztandar zaś towarzyszyć będzie uroczystym liturgiom z udziałem członków Bractwa Świętego Józefa - informuje ks. Waldemar Musioł, rektor Bractwa.

Podczas nabożeństwa do wspólnoty zostanie przyjętych 13 kandydatów, w tym - 9 kleryków Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. - Przyjęcie kleryków jest szczególną radością Kapituły - przyznaje ks. Musioł.

W programie niedzielnego zgromadzenia Bractwa jest także braterskie spotkanie oraz wybory Zarządu Kapituły na nową, 2-letnią kadencję.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma