Nowy numer 28/2018 Archiwum

Święci znów pojawią się na ulicach Opola

W piątek 31 października ulicami miasta po raz trzeci przejdzie Marsz Świętych.

– Na pielgrzymiej drodze do domu Ojca nie jesteśmy sami. Towarzyszą nam ludzie święci, którzy swym życiem pokazali, że przyjaźń z Bogiem jest możliwa, że możliwa jest miłość Boga i drugiego człowieka, i miłość Boga w drugim człowieku. To są nasi przyjaciele i przewodnicy – mówił w ubiegłym roku ks. Marek Trzeciak, proboszcz parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, rozpoczynając Marsz Świętych.

W tym roku ta wyjątkowa procesja, w której niesione będą relikwiarze świętych i błogosławionych, ponownie odbędzie się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, w piątek 31 października. Rozpoczęcie o 16.30 w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha (na Górce).

Organizatorzy zachęcają wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodzież, aby na czas procesji utożsamić się z postacią wybranych świętych, zakładając charakterystyczne elementy ich stroju lub niosąc ich symbole bądź atrybuty.

Program marszu:

  • 16.30 – Nabożeństwo rozesłania w kościele MB Bolesnej i św. Wojciecha (na Górce)
  • 16.45 – Procesja ulicami miasta z relikwiami świętych
  • 17.30 – Nabożeństwo w katedrze opolskiej

Gość Opolski objął Marsz Świętych patronatem medialnym.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma