Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dla tych, którzy kochają mowę dziadków i ojców

"Śląskie Beranie" po raz drugi także dla dorosłych.

Już po raz dwudziesty drugi odbędzie się Wojewódzki Konkurs Gawędziarski „Śląskie Beranie”, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych (scenki rodzajowe) i szkół podstawowych (monologi). W tym roku po raz drugi w konkursie będą mogli wziąć udział dorośli gawędziarze - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i starsi.

- Szczególnie gorąco zapraszamy dorosłych. Pragniemy poszerzyć formułę konkursu, by do Izbicka przyjechali nie tylko „mali” gawędziarze i ich nauczyciele, ale również te osoby, które być może wcześniej przysłuchiwały się, przyglądały uczestnikom „Berania” , a teraz sami mogą stanąć w konkursowe szranki. Może, podobnie jak w roku ubiegłym, przyjadą dawni laureaci, którzy zakończyli swoją edukację, nie mogli więc brać udziału w konkursie, a teraz - dojrzalsi i bogatsi w doświadczenia - opowiedzą, pogołdają, poberają o tym, co zmieniło się w ich życiu, wokół nich? Wierzymy, że jest to doskonała okazja do spotkania pokoleń miłośników gwary, małych i dużych Ślązaków, dla których język dziadków, ojców jest nieocenioną wartością, bogactwem, dumą. Serdecznie zapraszamy! - zachęca Jolanta Lamm, dyrektor Zespołu Szkół Gminy Izbicko odpowiedzialna za organizację konkursu.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 1 kwietnia, a konkurs odbędzie się 10 kwietnia. Szczegóły dotyczące programu "Berania" i zgłoszeń w regulaminie na stronach  PSP Izbicko: izbicko.zsgizbicko.pl, Urzędu Gminy Izbicko: www.izbicko.pl oraz Kuratorium Oświaty w Opolu: www.kuratorium.opole.pl (zakładka: konkursy tematyczne).

„Gość Opolski” jest patronem medialnym „Śląskiego Berania”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama