Nowy numer 3/2019 Archiwum

Nad morzem, w górach i na boisku piłkarskim

Do 25 czerwca można zapisywać się na letnie obozy Liturgicznej Służby Ołtarza.

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Opolskiej organizuje dla ministrantów i ministrantek obozy wakacyjne. – Są to wyjazdy o charakterze formacyjno-wypoczynkowym. Każdy z nich będzie prowadzony przez księdza, który jest opiekunem LSO, oraz kleryków z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu – wyjaśnia ks. Zygfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO.

W tym roku propozycji jest pięć, zarówno dla młodszych, jak i starszych ministrantów. Co więcej – i nad morzem, i w górach, i na boisku piłkarskim:

  • obóz dla ministrantów ze szkół gimnazjalnych i starszych w Pogorzelicy nad Morzem Bałtyckim odbędzie się od 9 do 16 sierpnia (Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Krystyna”);
  • obóz górski w Zakopanem dla ministrantów ze szkół gimnazjalnych i starszych odbędzie się od 17 do 23 lipca;
  • obóz formacyjno-sportowy (piłkarski) w Kluczborku dla ministrantów ze szkół gimnazjalnych (roczniki: 1999–2002) odbędzie się od 28 czerwca do 5 lipca (Dom Formacyjny Księży Sercanów + Ośrodek Sportu i Rekreacji);
  • obóz formacyjno-wypoczynkowy w Raciborzu-Miedoni dla ministrantów ze szkół podstawowych odbędzie się od 19 do 26 lipca (Diecezjalny Dom Formacyjny);
  • obóz formacyjno-wypoczynkowy w Nysie dla ministrantów ze szkół podstawowych odbędzie się od 10 do 16 sierpnia (Dom Misyjny Dobrego Pasterza Misjonarzy Werbistów).

Jest również propozycja dla ministrantek ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Będzie to obóz formacyjno-wypoczynkowy, który od 8 do 16 sierpnia odbędzie się w Raciborzu-Miedoni (Diecezjalny Dom Formacyjny).

Szczegółowe informacje, m.in. o kosztach udziału w obozach, i zgłoszenia (do 25 czerwca) u diecezjalnego duszpasterza LSO (zygfrydwaskin@gmail.com, tel.: 77/487 91 56). W zgłoszeniu trzeba podać imię i nazwisko, datę urodzenia i adres zamieszkania zgłaszanego uczestnika.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy