Nowy numer 24/2018 Archiwum

Opóźnienia pociągów i inne kłopoty

Przewrócone podczas nocnych burz drzewa spowodowały sporo utrudnień w regionie.

Po szalejących w nocy 8 lipca burzach strażacy interweniowali już ponad 60 razy. Najwięcej szkód powstało w południowej części województwa opolskiego – powiatach kędzierzyńsko-kozielskim, głubczyckim i nyskim. Drzewa powalone na jezdnię utrudniają komunikację w kilkunastu miejscowościach, w Dziergowicach drzewo upadło na budynek.

Najwięcej kłopotów żywioł sprawił na kolei. Powalone drzewo zerwało trakcję kolejową w pobliżu stacji Jasiona, dlatego od rana nie jeżdżą pociągi między Kędzierzynem a Opolem. PKP uruchomiło transport zastępczy. 2 autobusy odjeżdżające z parkingu przy dworcu w Kędzierzynie, jeden – spod dworca PKP w Zdzieszowicach. Przewrócone w Sławięcicach drzewo spowalnia także ruch na linii Kędzierzyn–Gliwice; po tej trasie pociągi jeżdżą jednym torem.

Opóźnienia pociągów sięgają kilku godzin.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma