Nowy numer 49/2020 Archiwum

Na peronie i w kościołach będą czcili św. Katarzynę

Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich zaprasza.

Koło KSKP, działające przy parafii Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, zaprasza kolejarzy, ich rodziny oraz podróżujących kolejami do przeżywania uroczystości ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.

Już w najbliższą środę 14 października o godz. 17, zgodnie z kilkuletnim zwyczajem, na peronie 1 dworca kolejowego w Kędzierzynie-Koźlu przy kapliczce patronki odbędzie się nabożeństwo różańcowe.

Natomiast w okolicach wspomnienia św. Katarzyny (25 listopada) w kilku kościołach będą odprawione Msze św. w intencji kolejarzy: 22 listopada o godz. 12 - w kościele św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu, 25 listopada o godz. 18 - w kościele św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu (Pogorzelec), 26 listopada o godz. 18 - w kościele pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła (os. Piastów) i 29 listopada o godz. 11 - w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Racławicach Śl.

KSKP zaprasza również do pielgrzymowania na Jasną Górę na XXXII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kolejarzy. Odbędzie się ona 14 i 15 listopada. Chętni do wspólnego wyjazdu autokarowego proszeni są do końca października o kontakt pod numerami tel. 77 483 12 80, kom. 604 083 018.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama