Nowy numer 43/2020 Archiwum

O dźwiękach z powagą i uśmiechem

Na muzyczną medytację i ciekawe, otwarte wykłady zaprasza opolska muzykologia.

O dźwiękach z powagą i uśmiechem   Wszystko to podczas Tygodnia Muzykologii, który odbędzie się pod hasłem „Piękno pisane dźwiękiem”. Jego główne części zaplanowano na 13 i 14 kwietnia.

- To pierwsze tego typu wydarzenie na Uniwersytecie Opolskim. Naszych gości zamierzamy wprowadzić w niezwykły świat dźwięków oraz fascynujących historii dotyczących muzyki. Pragniemy zachęcić do poznania różnego rodzaju twórczości muzycznej oraz czerpania przyjemności ze słuchania i badania najpiękniejszej ze sztuk - zapraszają do udziału organizatorzy.

Podczas wykładów zaproszeni goście, wykładowcy i studenci muzykologii opowiedzą np. o chorale gregoriańskim, teologii muzyki czy śpiewie chóralnym jako stymulatorze rozwoju osobistego. Wyjaśnią, na czym polega praca muzykologa, i w nieco humorystyczny sposób spróbują odpowiedzieć na pytanie: „Co to jest muzyka?". Prelekcje te będą miały miejsce na Wydziale Teologicznym UO (ul. Drzymały 1a)

W ramach tych dni w środę, 13 kwietnia o godz. 19.00 zapraszają też na nabożeństwo z muzyką paschalną „Muzyczne medytacje – modlitwę o sumienie dla świata”, które odbędzie się w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Wystąpi kameralny chór studentów muzykologii i kleryków z opolskiego seminarium duchownego.

Dodatkową zachętą ma być konkurs: po pierwszym wykładzie otwierającym Tydzień Muzykologii (13.04) zadane zostanie pytanie, którego rozwiązanie należy przynieść w drugim dniu wykładów. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi rozlosowane zostaną nagrody.

Organizatorami są Katedra Muzyki Kościelnej i Wychowania Muzycznego WT UO oraz Koło Studentów Muzykologii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama