Nowy numer 21/2018 Archiwum

Pierwsi pielgrzymi już na Opolszczyźnie

Oczekiwanie na ŚDM sięga zenitu, a w niektórych parafiach już trwa radość powitań.

Tak. Światowe Dni Młodzieży A.D. 2016 na Opolszczyźnie już się rozpoczynają. Na lotnisku w Krakowie wylądowali pielgrzymi z Meksyku, których przez najbliższy tydzień będzie gościć parafia św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich. Filmy z radosnego powitania strzeleckiej i brazylijskiej młodzieży już krążą na portalach społecznościowych.

Troszkę dalej od diecezji opolskiej, bo aż na lotnisku w Berlinie, lądują Panamczycy, po których pojechali młodzi z Gościęcina. Z kolei zwiedzając Europę – od Rzymu, przez Wenecję, Wiedeń i Pragę – w stronę Opola jedzie 40-osoba grupa z Brazylii, która we wtorkowy wieczór zamelduje się w parafii Przemienienia Pańskiego.

Przed oficjalnym rozpoczęciem Dni w Diecezjach, czyli przed środą 20 lipca, na Opolszczyźnie będzie też 150-osobowa grupa z niemieckiej diecezji Trewir. Młodzi zamieszkają w Nysie, w Diecezjalnym Domu Formacyjnym i w werbistowskim domu Dobrego Pasterza, a od środy będą gośćmi w parafiach w Dylakach, Kup i Krośnicy. Z kolei podróżujący z nimi Brazylijczycy, których poznali na Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro, zagoszczą u młodzieży z Popielowa.

Co i gdzie będzie się działo podczas Dni w Diecezjach? - SPRAWDŹ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma