Nowy numer 25/2018 Archiwum

Nie jest naszym zadaniem ogłaszać Chrystusa Królem, lecz uznać Jego panowanie

Biskup opolski Andrzej Czaja wygłosił dzisiaj (w sobotę 19 listopada) homilię podczas Mszy św. w czasie uroczystości proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, które odbyły się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

We Mszy św., której przewodniczył metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, uczestniczyły dziesiątki tysięcy wiernych z całego kraju i z zagranicy, z Prezydentem RP Andrzejem Dudą na czele. Koncelebrowało kilkudziesięciu biskupów polskich z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim oraz kilkuset kapłanów.

- Nie jest naszym zadaniem ogłaszać Chrystusa Królem, lecz uznać Jego panowanie i podać się Jego prawu, Jego woli i zbawczej władzy, zawierzyć i poświęcić Mu naszą ojczyznę i cały naród, nas samych i nasze rodziny - powiedział bp Andrzej Czaja na początku homilii.

Bp Andrzej Czaja - przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchów Intronizacyjnych - poruszył w niej wiele ważnych wątków dotyczących dokonującego się Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, a także naszego życia duchowego, kościelnego, społecznego i politycznego.

Poniżej publikujemy nagranie (z transmisji TV Trwam) całości homilii, która przyjęta została przez zgromadzonych oklaskami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma